
Marzysz o jędrnej, gładkiej skórze bez skalpela i igły? Przedstawiamy 6 zasad, które doprowadzą Cię do gładkiej, pełnej blasku i witalności cery, przywrócą siłę i dobre samopoczucie! Dzięki nim Twoje fabryczki kolagenu oraz elastyny zaczną pracować na pełnych obrotach. Spróbuj, efekty gwarantowane.
1. Zadbaj o stały rytm dnia…
… i nocy! Podczas snu nasz organizm się regeneruje, relaksuje i przygotowuje na kolejny aktywny dzień. Bardzo istotne jest, aby ustalić sobie mniej więcej stałą godzinę, o której kładziemy się do łóżka. Podczas snu skóra się regeneruje, a fabryczki kolagenu pracują aktywniej na nocnej zmianie.
W zależności od płci i wieku potrzebujemy przeciętnie od 6 do 8 godzin snu. Warto także zaaplikować specjalny krem na noc z kompleksem składników odżywczych i olei, które skóra wchłonie podczas snu.
Regularny tryb życia bez zarywania nocy sprawia, że mamy więcej energii i chęci do życia oraz więcej czasu, który możemy przeznaczyć na śmiech, relaks i rozrywkę, które odmładzają!
2. Prokolagenowa dieta
Dzień powinniśmy zacząć od nawodnienia. W nocy tracimy około 1 litr płynów, dlatego istotne jest, aby zaraz po przebudzeniu uzupełnić braki. Warto zmieszać ją z sokiem cytrynowym – pozwoli on pozbyć się toksyn i oczyścić organizm. Po szklance wody zjedz śniadanie pełne błonnika i witamin. To najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego nie można z niego rezygnować!
Codzienną dietę należy wzbogacić w mięso i galaretki (zarówno te wytrawne, jak i owocowe). Żelatyna w nich zawarta to naturalne źródło naturalnego kolagenu – budulca skóry, który jest odpowiedzialny za utrzymanie jej jędrności, elastyczności i młodego wyglądu.
Każdy posiłek powinien zawierać produkty, które dostarczą organizmowi witaminy C (niezastąpionej w syntezie kolagenu). Witaminą C żywią się nasze firbroblasty – bez odpowiedniego pokarmu nie ruszą do pracy!
Włącz do diety produkty o wysokim wskaźniku ORAC – ta wartość obrazuje zdolność antyoksydacyjną pokarmów. Największą wartość ORAC, czyli antyoksydacyjną moc, mają: goździki, oregano, kurkuma, kakao, kolendra, curry, karczoch, jeżyny, rzodkiewki, porzeczka czarna, maliny, buraki, borówki, śliwki, szparagi… Antyoksydanty neutralizują nadmiar wolnych rodników, zatrzymując wyniszczanie już istniejącego kolagenu ustrojowego.
Dietetycy w szczególności zalecają wybierać czerwone i fioletowe owoce i warzywa – zawierają one składniki odbudowujące włókna kolagenowe, regenerujące organizm i chroniące przed promieniowaniem UV.
Ogranicz spożycie cukru – Twój kolagen za nim nie przepada. Nasi kolagenowi robotnicy, objedzeni cukrem, tracą ochotę na produkcję włókien. Produkty zaawansowanej glikacji białek, wynikające z wysokiego poziomu glukozy we krwi uszkadzają kolagen i elastynę, przez co skóra ulega rozciągnięciu, wiotczeje i traci grubość.
Więcej informacji o produktach bogatych w kolagen znajdziesz w naszym artykule Kolagen w jedzeniu - smacznie, regenerująco, zdrowo.
3. Ogranicz używki
A najlepiej…. całkowicie z nich zrezygnuj! Już miesiąc po ich odstawieniu zauważymy diametralne zmiany w całym organizmie i na naszej twarzy. Będzie ona bardziej nawodniona, jędrna i gładka. Ziemisty odcień zastąpi zdrowy rumieniec oraz znikną sińce pod oczami. Zwężą się rozszerzone naczynka, a pory skóry będą wydawać się znacznie mniejsze. Przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia unormuje poziom wydzielania sebum, dzięki czemu pożegnamy wypryski i podrażnienia.
Picie alkoholu powoduje wypłukiwanie z organizmu cynku, niezbędnego do tworzenia się kolagenu. Efekt? Skóra, włosy i paznokcie wyglądają dużo gorzej.
4. Ogranicz ekspozycję na słońce
Słońce – mimo, iż ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie (wspiera produkcję hormonów szczęścia) – niestety jest źródłem bardzo niebezpiecznego promieniowania UV, które niszczy naszą skórę, a w nadmiernej ilości może doprowadzić do nowotworu!
Kąpieli słonecznych powinniśmy zażywać z rozsądkiem poprzedzając je aplikacją kremu z filtrem. Należy też całkowicie zrezygnować z solarium. Promieniowanie UV nieodwracalnie niszczy włókna kolagenowe i wysusza skórę, która traci swoją jędrność. W skórze eksponowanej na działanie promieni słonecznych znacznie zmniejsza się ilość włókien białka młodości, a włókna elastyny stają się kleiste i tracą sprężystość.
5. Ćwicz
Bieganie, fitness, joga czy nawet półgodzinny spacer sprawi, że będziesz wyglądać dużo młodziej! Aktywność ruchowa podniesie ciśnienie krwi, usprawniając proces oddychania komórek, pozwoli się zrelaksować i zapomnieć o stresie, który jest jednym z wrogów młodości.
6. Rozpieść skórę kolagenem
Dogłębne oczyszczenie z makijażu i zanieczyszczeń to podstawa codziennej pielęgnacji. Należy używać naturalnych kosmetyków bez alkoholu, SLS i parabenów. Składniki te podrażniają skórę i mogą stanowić blokadę do absorbowania składników odżywczych, które będziemy dostarczać w kolejnym etapie.
Odbudowa skóry to zarówno codzienne rytuały, jak i intensywne jednorazowe działania. Każdego dnia należy stosować kremy, które zawierają w składzie naturalny, rybi kolagen, kwas hialuronowy i koenzym Q10.
Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu warto nałożyć maseczkę. Wraz z wiekiem, złą dietą i nieodpowiednim poziomem nawilżenia, włókna kolagenowe budujące naszą skórę ulegają osłabieniu i niszczeją. Powstają bruzdy i zmarszczki, których organizm nie ma możliwości samodzielnie spłycić, dlatego musimy dostarczyć kolagen „z zewnątrz”.
Używając kremów i żeli z rybim kolagenem naturalnym, pobudzamy nasz organizm do odbudowy tkanek skórnych. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią suplementację kolagenową. Zanim dokonamy zakupu warto porównać rynkową ofertę kolagenowych kremów do twarzy aby wybrać ten, który najlepiej pasuje do wymagań naszej cery. Nie zapominajmy także o kolagenie na stawy.
Skóra dopieszczona w tych krokach odwdzięczy nam się młodzieńczym blaskiem, jędrnością i witalnością.
Zobacz porównanie produktów w naszych rankingach:
Ranking suplementów kolagenowych » |
Ranking kolagenów do twarzy » |
AUNE69
Dobry i przydatny wpis.Wszystko przestrzegam opròcz diety prokolagenowej.