Kupuję Razem: 0,00 zł


Peeling

Peelingi i scruby do ciała i twarzy

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy i ciała warto przeplatać ze stosowaniem kosmetyków złuszczających. Peelingi i scruby ułatwiają usuwanie martwego naskórka, a zatem przyspieszają naturalne procesy odnowy skóry. Dzięki nim możesz cieszyć się skórą miękką i gładką w dotyku. Wybierz wysokiej jakości peeling i scrub dopasowany do własnych potrzeb.


Peelingi i scruby


Co to jest peeling/scrub?

W Polsce dłużej znana nazwa kosmetyków złuszczających to peeling. Od kilku lat na drogeryjnych półkach sklepowych znaleźć można także scruby do ciała i twarzy. W takim razie co to jest scrub? Można powiedzieć, że stanowi on rodzaj peelingu. Scruby do twarzy i ciała złuszczają martwy naskórek w sposób mechaniczny. Zawierają drobinki, które podczas rozprowadzania na skórze delikatnie pocierają naskórek. Pod nazwą scrub do ciała lub twarzy najczęściej kryje się peeling gruboziarnisty.

Zalety stosowania peelingów/scrubów

Systematyczne złuszczanie martwego naskórka powinno na stałe zagościć w Twojej domowej pielęgnacji. Scruby i peelingi do ciała i twarzy gwarantują m.in.:

  • dokładniejsze oczyszczanie skóry,
  • odblokowywanie porów,
  • przeciwdziałanie niedoskonałościom (np. wągrom, zaskórnikom zamkniętym),
  • rozjaśnianie przebarwień skórnych,
  • wygładzenie struktury skóry,
  • zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień na skórze,
  • poprawę absorpcji składników odżywczych przez skórę,
  • zwiększenie gęstości skóry, co przeciwdziała cellulitowi.

Peeling ciała

Rodzaje peelingów do twarzy

Złuszczanie skóry twarzy powinno przebiegać zgodnie z typem cery. Peelingi rozróżniamy na podstawie ich składników złuszczających, dlatego rodzaje peelingów do twarzy dzielimy na 3 podstawowe kategorie.

  • Peeling mechaniczny – zawiera złuszczające drobinki, które pocierają naskórek w trakcie rozprowadzania kosmetyku. Jeśli zależy Ci na dobru środowiska, wybierz naturalny peeling do ciała, np. peeling cukrowy lub z mielonych łupin orzechów.
  • Peeling kwasowy (chemiczny) – ma gładką, delikatną formułę, jednak to mocny peeling do twarzy, który przynosi dobre efekty. Stanowią one zasługę kwasów (np. AHA, BHA) o właściwościach złuszczających. Taki kosmetyk to lepszy wybór dla cery naczynkowej, która podczas pocierania drobinkami może ulegać podrażnieniom.
  • Peeling enzymatyczny– bazuje na naturalnych enzymach z owoców, np. papainie (z papai) i bromelainie (z ananasa). Ten rodzaj kosmetyku to najbezpieczniejszy sposób na to, jak usunąć martwy naskórek z twarzy. Możesz wybrać taki peeling do suchej skóry twarzy.

Jak wykonać peeling twarzy?

1. Dokładnie umyj skórę twarzy (rekomendujemy łagodne oczyszczanie dwuetapowe).

2. Scruby do twarzy najlepiej stosować na wilgotną skórę, aby ograniczyć nadmierne tarcie. Stosuj niewielką ilość produktu i delikatnie masuj skórę okrężnymi ruchami. Omijaj delikatne okolice skóry wokół oczu.

3. Peeling do twarzy z kwasami stosuj na suchą skórę zgodnie z zaleceniami producenta. Równomiernie rozprowadź formułę na skórze, omijając wrażliwe okolice oczu, ust i płatków nosa. Nie przetrzymuj formuły na skórze i dokładnie zmyj ją po wskazanym czasie.

4. Peeling z enzymami nakłada się podobnie jak maseczkę, na suchą skórę twarzy. Podobnie jak w przypadku kwasów stosuj się do zaleceń producenta i nie przetrzymuj formuły na skórze.

5. Po zmyciu peelingu ze skóry zadbaj o intensywne nawilżenie skóry kremem o bogatej formule. To może być również idealny moment, by zastosować maskę do twarzy w płachcie.

Peeling do ciała – rodzaje

Scruby do ciała mogą zawierać drobinki złuszczające martwy naskórek o różnej wielkości. Na tej podstawie wyróżniamy 2 rodzaje peelingów:

  • Peeling gruboziarnisty– m.in. z łupin orzecha włoskiego. To mocny peeling do ciała, który spełnia potrzeby skóry wymagającej intensywnego złuszczania. Można używać go np. goleniu nóg, by zapobiec wrastającym włoskom. Sprawdzi się również do regularnych masaży antycellulitowych.
  • Peeling drobnoziarnisty– np. cukrowy, solny, kawowy. Mniejsze drobinki mogą stanowić lepszy wybór w przypadku wrażliwej skóry, która ma skłonność do pękających naczynek. Taki peeling oczyszczający dobrze sprawdzi się w przypadku przebarwień i rozstępów na skórze.

Podobnie jak w przypadku peelingu do twarzy najlepiej wybierać naturalny peeling do ciała, którego drobinki są biodegradowalne. Taki kosmetyk nie tylko nie szkodzi środowisku, ale również stwarza mniejsze ryzyko podrażnień Twojej skóry.

peeling

Peeling do ciała bez drobinek

Coraz popularniejszą kategorię peelingów oczyszczających do ciała stanowią kosmetyki z kwasami i enzymami. Mogą stanowić one ciekawą propozycję dla osób ze skórą naczynkową, która nie toleruje pocierania. W przypadku ich stosowania należy jednak liczyć się z nieco wolniejszymi efektami.

Jak używać peelingu do ciała?

  • 1. Peeling do ciała stosuj na czystą, wilgotną skórę. Najwygodniej aplikować go bezpośrednio w wannie albo pod prysznicem.
  • 2. Jeśli wykonujesz peeling całego ciała, zacznij od nóg i przemieszczaj się w górę.
  • 3. Masuj skórę delikatnie, okrężnymi ruchami. Kieruj je do góry (w stronę serca).
  • 4. Nie masuj skóry zbyt długo ani zbyt intensywnie. Jeśli zależy Ci na szybkich efektach scrubu, lepiej postaw na regularność.
  • 5. Peeling do ciała dokładnie spłucz wodą.
  • 6. Na suchą skórę zastosuj nawilżający balsam do ciała.

Peelingi i scruby do ciała i twarzy – podsumowanie

Dobry peeling do ciała lub twarzy to taki, który spełnia potrzeby skóry i można stosować go regularnie bez podrażnień. Do Twojego wyboru pozostaje wiele rodzajów peelingów, odpowiednich także dla skóry suchej, wrażliwej i naczynkowej. Systematyczne złuszczanie martwego naskórka gwarantuje efekt gładkiej, miękkiej skóry o wyrównanym kolorycie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium