Kupuję Razem: 0,00 zł
Co to są witanolidy, jak działają i jak suplementować? 0
Co to są witanolidy, jak działają i jak suplementować?

Witanolidy uznaje się za najcenniejsze związki chemiczne, jakie zawiera ashwagandha – popularny w ostatnich latach adaptogen. Korzystne dla zdrowia właściwości ashwagandhy wynikają w głównej mierze z zawartości witanolidów. Związki te przyczyniają się do zwiększenia odporności organizmu na stres, ułatwiając mu zachowanie homeostazy w niesprzyjających warunkach.

Czytaj całość »
W czym jest witamina D? Poznaj naturalne źródła! 0
W czym jest witamina D? Poznaj naturalne źródła!

Żeby sprostać dziennemu zapotrzebowaniu organizmu na witaminę D, najlepiej łączyć jej dwa naturalne źródła. Pierwsze to właściwa ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne. Drugie dotyczy spożywania pokarmów zawierających cholekalcyferol (witaminę D3).

Czytaj całość »
Ashwagandha – Protokół dawkowania. Dzienne dawki witanolidów 0
Ashwagandha – Protokół dawkowania. Dzienne dawki witanolidów

Działanie ashwagandhy potwierdzają liczne badania naukowe. Jednak odnotowane w nich rezultaty stanowią efekt stosowania ekstraktów o konkretnych stężeniach. W tym artykule znajdziesz więc odpowiedzi na to, jakie dawki ashwagandhy i zawartych w niej witanolidów dobiera się pod kątem różnych celów suplementacji.

Czytaj całość »
Ashwagandha – Co to jest? Właściwości i działanie wg badań 0
Ashwagandha – Co to jest? Właściwości i działanie wg badań

Ashwagandha to roślina rosnąca w suchych, subtropikalnych regionach południowo-wschodniej Azji i Afryki. Krzew występuje także w niektórych krajach śródziemnomorskich, w Przylądku Dobrej Nadziei i Australii. Słynie z licznych właściwości korzystnych dla zdrowia. Dowiedz się, co daje jej suplementacja i jakie efekty stosowania ashwagandhy potwierdzają badania naukowe.

Czytaj całość »
Witamina C z lizyną – właściwości i zastosowanie 0
Witamina C z lizyną – właściwości i zastosowanie

Połącznie witaminy C i aminokwasu zawartego w kolagenie, L-lizyny, w świetle najnowszych badań naukowych wzmacnia efekty suplementacji obu substancji. Lizyna może zwiększać właściwości antyoksydacyjne witaminy C, a witamina C sprawia, że synteza kolagenu jest efektywniejsza.

Czytaj całość »
Witamina C. Jaka najlepsza? 0
Suplementy diety z witaminą C

Brak enzymu oksydazy L-gulono-γ-laktonowej u człowieka powoduje, że samodzielna synteza witaminy C jest nie możliwa. Konieczne jest dostarczanie jej z pokarmem. Jej przyswajalność jest stosunkowo wysoka, maleje jednak wraz ze wzrostem dawki - przy dawce 1250 mg wchłania się już tylko 33% witaminy C.

Czytaj całość »
Magnez. Suplementy z magnezem - jaki wybrać? 0
Magnez - Suplementy z magnezem - jaki wybrać?

Magnez jest niezbędnym dla dobrego zdrowia i samopoczucia minerałem, który bierze udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych w organizmie, wpływając na funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego, a także na zdrowie kości i serca. Przyjrzymy się bliżej znaczeniu magnezu, jego źródłom, objawom niedoboru oraz korzyściom płynącym z suplementacji tego cennego pierwiastka.

 
Czytaj całość »
Z czym nie łączyć retinolu? Jak uzyskać najlepszy efekt po zastosowaniu retinolu? 0
Z czym nie łączyć retinolu? Jak uzyskać najlepszy efekt po zastosowaniu retinolu?

Retinol to silny składnik aktywny, który przy odpowiednim stosowaniu może zrewolucjonizować pielęgnację Twojej skóry. Pozwala pozbyć się niedoskonałości i w znacznym stopniu spowalnia powstawanie zmarszczek. W ostatnich latach pojawiło się wiele kosmetyków z retinolem do użytku domowego. Zanim zaaplikujesz je na swoją skórę, dowiedz się, jak prawidłowo je stosować – by nie zrobić sobie krzywdy.

Czytaj całość »
Krzem i krzem organiczny w diecie i suplementach – właściwości 0
Krzem i krzem organiczny w diecie i suplementach – właściwości

Krzem jest jednym z najważniejszych pierwiastków występujących w skorupie ziemskiej, a jego rola w technologii jest nieoceniona. Jednak krzem odgrywa także znaczącą rolę w biologii ludzkiej, choć przez długi czas była ona niezgłębiona dokładnie. Dzisiaj wiemy o krzemie znacznie więcej.

Czytaj całość »
Krzem i kolagen w suplemencie na urodę – produkty, ranking 0
Krzem i kolagen w suplemencie na urodę – produkty, ranking

Obie substancje odgrywają kluczowe role w utrzymaniu i poprawie urody, ale to ich synergia wzbudza szczególne zainteresowanie naukowców i konsumentów. Przyjrzymy się, w jaki sposób te dwa składniki współpracują, by zapewnić efekty odmładzające  skórę i dodające blasku włosom i paznokciom.

Czytaj całość »
Porównanie 4 białek roślinnych z odżywek wegańskich – rodzaje, zalety, wady, EAA 0
Porównanie 4 białek roślinnych z odżywek wegańskich – rodzaje, zalety, wady, EAA

O białkach wegańskich mówi się, że są gorsze od popularnych białek z serwatki. Wskazuje się na braki w ich składzie niektórych ważnych aminokwasów oraz na gorszą przyswajalność. Czy tak jest w rzeczywistości? Zajrzeliśmy do badań naukowych, aby porównać białko serwatkowe z białkiem z soi, grochu, ryży i konopi!

Czytaj całość »
Kolagen do picia - 32 efekty udowodnione naukowo. Sprawdź! 1
Kolagen do picia - 32 efekty udowodnione naukowo

Te 32 efekty działania kolagenu do picia są potwierdzone badaniami naukowymi. W naszej bazie badań nad kolagenem mamy już 180 prac naukowych, które dokładnie przeanalizowaliśmy. Stale aktualizujemy nasz ranking kolagenów do picia o wyniki tych badań.

 

Czytaj całość »
Najpierw SPF czy krem do twarzy? Czym zmywać SPF? 0
Najpierw SPF czy krem do twarzy? Czym zmywać SPF?

Krem do twarzy z filtrem SPF to nie tylko kosmetyk, ale również kluczowy element codziennej pielęgnacji skóry, który zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W artykule wyjaśniamy, jak stosować krem z filtrem, aby był skuteczny.

Czytaj całość »
Wpływ promieniowania UV na proces fotostarzenia skóry 0
Wpływ promieniowania UV na proces fotostarzenia skóry

Fotostarzenie się skóry to proces przedwczesnego starzenia się skóry narażonej głównie na promieniowanie UV bez odpowiedniej ochrony. W artykule opisujemy jakie zmiany w skórze powoduje promieniowanie UV oraz jak chronić skórę przed fotostarzeniem.

Czytaj całość »
Probiotyki - na co, jaki, kiedy i jak brać 0
Kiedy i jak brać probiotyki?

Probiotyki, znane jako przyjazne bakterie, są coraz bardziej popularne ze względu na swoje korzyści zdrowotne, zwłaszcza dla układu pokarmowego. Oto kilka kluczowych wskazówek kiedy i jak je stosować, aby uzyskać najlepsze efekty.

Czytaj całość »
Elastyna - właściwości i działanie. Fakty i badania o elastynie 0
Elastyna - właściwości i działanie. Fakty i badania o elastynie

Elastyna zapewnia elastyczność, sprężystość i zdolność do rozciągania się tkanek. Choć elastyna jest tak powszechna, nie została jeszcze do końca poznana i zbadana. W artykule zebraliśmy najnowsze fakty dotyczące elastyny wynikające z badań naukowych oraz jej zastosowania w suplementach diety i kosmetykach.

Czytaj całość »
Glikacja - wpływ cukru na skórę, kolagen i zmarszczki 1
Glikacja - wpływ cukru na skórę, kolagen i zmarszczki

Glikacja to proces wiązania kolagenu i elastyny z cukrami - glukozą oraz fruktozą. Kiedy cukru w organizmie jest zbyt wiele, w organizmie gromadzą się produkty uboczne glikacji, uszkadzając kolagen, powodując zmarszczki, utratę elastyczności, matowość skóry. Szybciej się starzejemy.

Czytaj całość »
Kolagen liofilizowany – co to, rodzaje, opinia eksperta, top 6 0
Kolagen liofilizowany – co to, rodzaje, opinia eksperta, top 5

Kolagen liofilizowany to kolagen poddany procesowi liofilizacji - suszenia sublimacyjnego (suszenia mrozem). Jest to metoda konserwacji kolagenu w suplementach diety pozwalająca na przechowywanie tego białka przy zachowaniu jego właściwości biologicznych i strukturalnych. Kolagen liofilizowany czy kolagen hydrolizowany? Sprawdź, który jest lepszy.

Czytaj całość »
Kolagen 1000, 2000 czy więcej daltonów? – Wyjaśniamy daltony 2
Kolagen 1000, 2000 i więcej daltonów – wyjaśniamy daltony

Kiedy mówimy o kolagenie w kontekście suplementów diety, napotykamy termin „daltony” - jednostkę masy molekularnej, która odgrywa istotną rolę w określaniu efektywności suplementów kolagenowych. Dowiedz się czym są daltony i dlaczego mają duże znaczenie przy wyborze dobrego suplementu z kolagenem. 

Czytaj całość »
Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Poznaj odpowiedź 0
Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

Kosmetyk w postaci naturalnego żelu hydratu kolagenu rybiego stosowany na skórę oraz peptydy kolagenu, które zapewnią lifting i nawilżenie skóry od środka – to formy kolagenu najlepsze na zmarszczki, które zastosowane razem są najmocniejszą kolagenową kuracją przeciwzmarszczkową. 

Czytaj całość »
Kolagen Peptan – Wszystko o Peptan, Peptan F i Colartix 1
Kolagen Peptan® – Wszystko o Peptan®, Peptan®F i Colartix®

Kolagen marki Peptan to bioaktywny hydrolizat, który zapewnia aktywność peptydów kolagenu w krwiobiegu już w ciągu godziny po spożyciu. Producentem Peptanu jest firma Rousselot S.A.S. Produkty z Peptanem w składzie znane na polskim rynku to m.in.: FA Beauty Elixir Caviar Collagen, So good Beauty Marine Collagen, Sundose Kolagen Daily Glow°.

Czytaj całość »
Peptydy kolagenu – Co to jest, rodzaje, które wybrać? 2
Peptydy kolagenu – Co to jest, rodzaje, które wybrać?

Peptydy kolagenu to krótkie łańcuchy białkowe powstałe w wyniku hydrolizy kolagenu, która polega na rozkładaniu większych molekuł na mniejsze fragmenty, łatwo wchłaniane przez organizm. Jakie są rodzaje peptydów kolagenu, jakie mają właściwości? Które wybrać? Sprawdź. 

Czytaj całość »
Kolagen rybi Naticol - rodzaje, badania i na co działa? 3
Kolagen Naticol – wszystko o kolagenie Naticol

Naticol to hydrolizat kolagenu rybiego wyprodukowany przez francuską firmę Weishardt Group ze skór rybich w procesie hydrolizy enzymatycznej. Poznaj rodzaje peptydów kolagenowych Naticol, ich działanie i badania, które potwierdzają skuteczność Naticolu

Czytaj całość »
Kolagen Verisol – wszystko o peptydach kolagenowych Verisol 3
Kolagen Verisol® – wszystko o peptydach kolagenowych Verisol®

Kolagen Verisol to zastrzeżona przez niemiecką firmę Gelita marka bioaktywnych peptydów kolagenowych, które zostały opracowane, aby poprawiać zdrowie oraz wygląd skóry, włosów i paznokci od wewnątrz. Poznaj rodzaje peptydów Verisol, ich działanie i badania, które potwierdzają skuteczność Verisolu.

Czytaj całość »
Hydrolizat kolagenu – co to jest, rodzaje, który wybrać? 3
Hydrolizat kolagenu – co to jest, rodzaje, który wybrać?

Hydrolizat kolagenu, specjalnie przetworzona forma tego niezbędnego białka, dzięki swojej małej masie cząsteczkowej może efektywnie wspomagać regenerację skóry, włosów, paznokci i stawów. Z tego artykułu dowiesz się jak przebiega proces hydrolizy i z jakimi rodzajami hydrolizatu możesz się spotkać. Wyjaśniamy, jaki hydrolizat kolagenu jest najlepszy i pokazujemy, jak wybrać produkt z hydrolizatem dopasowany do Twoich potrzeb.

Czytaj całość »
Kiedy pić kolagen i jak długo stosować, by działał cuda? 0
Kiedy pić kolagen i jak długo stosować, by działał cuda?

Skuteczna suplementacja kolagenem wymaga regularności, dobrej jakości kolagenu, dawki potwierdzonej badaniami – 2-10 g – oraz wiedzy o tym jak i kiedy pić białko młodości, by mogło zadziałać efektywnie. Sprawdź, jak możesz wzmocnić efekty suplementacji kolagenem.

 

Czytaj całość »
Shoty kolagenowe na skórę i stawy – czy warto? TOP 12 0
Shoty kolagenowe na skórę i stawy – czy warto? TOP 10

Shoty z kolagenem w płynie są wygodne i skuteczne, a korzyści takiej postaci suplementacji odczują szczególnie osoby aktywne, zabiegane i dużo podróżujące. Jeśli chcesz stosować kolagen taniej, ale równie skutecznie, polecamy kolagen w proszku do rozpuszczania. Badania naukowe potwierdzają, że zarówno białko młodości w gotowym płynie jak i rozpuszczone w wodzie z proszku pomaga na skórę oraz na stawy.

Czytaj całość »
Wypadanie włosów - 13 przyczyn i porady na wypadające włosy 0
Wypadanie włosów - 13 przyczyn i porady na wypadające włosy

Poznaj przyczyny wypadania włosów pogrupowane od najprostszych do wyeliminowania po poważne dolegliwości i czynniki, na które nie mamy wpływu. Jeśli borykasz się z utratą włosów większą niż zazwyczaj, warto je znać. W niektórych przypadkach niewielka zmiana nawyków może dać zaskakujące efekty.

Czytaj całość »
Co niszczy kolagen w organizmie? - 14 powodów i porady 0
Co niszczy kolagen w organizmie?

Kolagen to białko młodości, które stanowi o naszym wyglądzie, ruchomości stawów i zdrowiu wielu organów. Dlatego warto wiedzieć, co niszczy kolagen w organizmie, i co możemy z tym zrobić. Mamy ogromny wpływ na produkcję kolagenu i spadek jego wytwarzania. Przedstawiamy listę przyczyn niszczenia kolagenu i metody na jego pobudzanie, regenerację i leczenie.

Czytaj całość »
Zniszczone włosy po przedłużaniu – jak o nie zadbać? 2
Włosy zniszczone po przedłużaniu – jak o nie zadbać?

Odpowiedź brzmi: kompleksowo. Zniszczone włosy po przedłużaniu potrzebują intensywnej pielęgnacji, a odpowiednia suplementacja pomoże wzmocnić osłabione obciążeniem cebulki włosów. Aby uniknąć rozczarowania stanem włosów po zakończeniu przedłużania należy prawidłowo dbać o włosy również w trakcie ich noszenia i przed założeniem.

Czytaj całość »
CollUp vs Body ReBeauty - Lepsze jest wrogiem dobrego 0
CollUp vs Body ReBeauty - Lepsze jest wrogiem dobrego

Wraz z premierą suplementu Body ReBeauty zaszła ważna zmiana w naszym rankingu kolagenów urodowych. Skład i cena Body ReBeauty sprawia, że produkt ten zastąpił na #1 miejscu rankingu dotychczasowego lidera - CollUp. Poniżej przedstawiamy porównanie obu preparatów.

Czytaj całość »
Co na ból stawów? 1
Co na ból stawów?

Bóle stawów i mięśni dotykają czasem każdego z nas. Mogą być spowodowane chorobą lub urazem mechanicznym. W artykule opiszemy uniwersalne sposoby na bóle stawów. Niezależnie od przyczyny będą wsparciem lub uzupełnieniem farmakoterapii.

Czytaj całość »
Ból stawów – przyczyny i rozpoznanie choroby 0
Ból stawów – przyczyny i rozpoznanie choroby

Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS), reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), artretyzm (dna moczanowa), borelioza stawowa. Wszystkie te schorzenia łączy jedno – ból stawów. 

W artykule przedstawiamy najbardziej charakterystyczne objawy wymienionych chorób. Poznaj uniwersalne, domowe sposoby na ból stawów i wzmocnienie i sprawdź, czy suplementacja kolagenem będzie dla nich wsparciem. 

Czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium