Kupuję Razem: 0,00 zł
Kolagen Naticol® – wszystko o kolagenie Naticol® 0
Kolagen Naticol® – wszystko o kolagenie Naticol®

Naticol® to hydrolizat kolagenu rybiego wyprodukowany przez francuską firmę Weishardt Group ze skór rybich w procesie hydrolizy enzymatycznej. Poznaj rodzaje peptydów kolagenowych Naticol®, ich działanie i badania, które potwierdzają skuteczność Naticolu®. 

Czytaj całość »
Kolagen Verisol® – wszystko o peptydach kolagenowych Verisol® 0
Kolagen Verisol® – wszystko o peptydach kolagenowych Verisol®

Kolagen Verisol® to zastrzeżona przez niemiecką firmę Gelita marka bioaktywnych peptydów kolagenowych, które zostały opracowane, aby poprawiać zdrowie oraz wygląd skóry, włosów i paznokci od wewnątrz. Poznaj rodzaje peptydów Verisol®, ich działanie i badania, które potwierdzają skuteczność Verisolu®.

Czytaj całość »
Hydrolizat kolagenu – co to jest, rodzaje, który wybrać? 0
Hydrolizat kolagenu – co to jest, rodzaje, który wybrać?

Hydrolizat kolagenu, specjalnie przetworzona forma tego niezbędnego białka, dzięki swojej małej masie cząsteczkowej może efektywnie wspomagać regenerację skóry, włosów, paznokci i stawów. Z tego artykułu dowiesz się jak przebiega proces hydrolizy i z jakimi rodzajami hydrolizatu możesz się spotkać. Wyjaśniamy, jaki hydrolizat kolagenu jest najlepszy i pokazujemy, jak wybrać produkt z hydrolizatem dopasowany do Twoich potrzeb.

Czytaj całość »
Kiedy pić kolagen i jak długo stosować, by działał cuda? 0
Kiedy pić kolagen i jak długo stosować, by działał cuda?

Skuteczna suplementacja kolagenem wymaga regularności, dobrej jakości kolagenu, dawki potwierdzonej badaniami – 2-10 g – oraz wiedzy o tym jak i kiedy pić białko młodości, by mogło zadziałać efektywnie. Sprawdź, jak możesz wzmocnić efekty suplementacji kolagenem.

 

Czytaj całość »
Shoty kolagenowe na skórę i stawy – czy warto? TOP 12 0
Shoty kolagenowe na skórę i stawy – czy warto? TOP 10

Shoty z kolagenem w płynie są wygodne i skuteczne, a korzyści takiej postaci suplementacji odczują szczególnie osoby aktywne, zabiegane i dużo podróżujące. Jeśli chcesz stosować kolagen taniej, ale równie skutecznie, polecamy kolagen w proszku do rozpuszczania. Badania naukowe potwierdzają, że zarówno białko młodości w gotowym płynie jak i rozpuszczone w wodzie z proszku pomaga na skórę oraz na stawy.

Czytaj całość »
Kolagen w proszku – jaki wybrać, jak i kiedy pić? 0
Kolagen w proszku – jaki wybrać, jak i kiedy pić?

Kolagen w proszku to najlepsza forma białek kolagenowych dostępnych na rynku. Wiele badań wykazuje skuteczność przyjmowania kolagenu w proszku zarówno na stawy, jak i na kwestie urodowe. Wybierz najlepszy kolagen w proszku i zobacz, jak go stosować.

Czytaj całość »
Wypadanie włosów - 13 przyczyn i porady na wypadające włosy 0
Wypadanie włosów - 13 przyczyn i porady na wypadające włosy

Poznaj przyczyny wypadania włosów pogrupowane od najprostszych do wyeliminowania po poważne dolegliwości i czynniki, na które nie mamy wpływu. Jeśli borykasz się z utratą włosów większą niż zazwyczaj, warto je znać. W niektórych przypadkach niewielka zmiana nawyków może dać zaskakujące efekty.

Czytaj całość »
Co niszczy kolagen w organizmie? - 14 powodów i porady 0
Co niszczy kolagen w organizmie?

Kolagen to białko młodości, które stanowi o naszym wyglądzie, ruchomości stawów i zdrowiu wielu organów. Dlatego warto wiedzieć, co niszczy kolagen w organizmie, i co możemy z tym zrobić. Mamy ogromny wpływ na produkcję kolagenu i spadek jego wytwarzania. Przedstawiamy listę przyczyn niszczenia kolagenu i metody na jego pobudzanie, regenerację i leczenie.

Czytaj całość »
Zniszczone włosy po przedłużaniu – jak o nie zadbać? 0
Włosy zniszczone po przedłużaniu – jak o nie zadbać?

Odpowiedź brzmi: kompleksowo. Zniszczone włosy po przedłużaniu potrzebują intensywnej pielęgnacji, a odpowiednia suplementacja pomoże wzmocnić osłabione obciążeniem cebulki włosów. Aby uniknąć rozczarowania stanem włosów po zakończeniu przedłużania należy prawidłowo dbać o włosy również w trakcie ich noszenia i przed założeniem.

Czytaj całość »
CollUp vs Body ReBeauty - Lepsze jest wrogiem dobrego 0
CollUp vs Body ReBeauty - Lepsze jest wrogiem dobrego

Wraz z premierą suplementu Body ReBeauty zaszła ważna zmiana w naszym rankingu kolagenów urodowych. Skład i cena ReBeauty sprawia, że produkt ten zastąpił na #1 miejscu rankingu dotychczasowego lidera - CollUp. Poniżej przedstawiamy porównanie obu preparatów.

Czytaj całość »
Objawy niedoboru kolagenu – przyczyny, skutki i metody zapobiegania  0
Objawy niedoboru kolagenu – przyczyny, skutki i metody zapobiegania 

Kolagen, jako podstawowe białko strukturalne, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wielu narządów. Znajduje się on głównie w skórze. To właśnie jej kondycja najczęściej świadczy o jakości i ilości kolagenu w organizmie.

Poznaj objawy niedoboru kolagenu i jego przyczyny, i dowiedz się, jak temu zapobiec.

Czytaj całość »
Co na ból stawów? 0
Co na ból stawów?

Bóle stawów i mięśni dotykają czasem każdego z nas. Mogą być spowodowane chorobą lub urazem mechanicznym. W artykule opiszemy uniwersalne sposoby na bóle stawów. Niezależnie od przyczyny będą wsparciem lub uzupełnieniem farmakoterapii.

Czytaj całość »
Ból stawów – przyczyny i rozpoznanie choroby 0
Ból stawów – przyczyny i sposoby na ulgę

Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS), reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), artretyzm (dna moczanowa), borelioza stawowa. Wszystkie te schorzenia łączy jedno – ból stawów. 

W artykule przedstawiamy najbardziej charakterystyczne objawy wymienionych chorób. Poznaj uniwersalne, domowe sposoby na ból stawów i wzmocnienie i sprawdź, czy suplementacja kolagenem będzie dla nich wsparciem. 

Czytaj całość »
Dna moczanowa - objawy, dieta i szybkie leczenie artretyzmu 0
Artretyzm – przyczyny, objawy, dieta i szybkie leczenie

Artretyzm, nazywany też dną moczanową i podagrą, to jedna z najczęściej odnotowywanych chorób w historii medycyny. Odsetek chorych w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrósł o 20%. Kiedyś był nazywany chorobą bogaczy, ponieważ ściśle wiąże się z ciężką, tłustą dietą. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są przyczyny i objawy dny moczanowej, jaką stosować dietę i jak szybko wyleczyć artretyzm.

Czytaj całość »
Kolagen – lek czy suplement? - Nie ma leku z kolagenem! 0
Kolagen – lek czy suplement?

Kolagen to najważniejsze białko człowieka, którego naturalna produkcja wraz z upływem czasu maleje, a jakość spada. Z tego powodu jest coraz częściej wybieranym składnikiem suplementów diety. Niestety nie ma kolagenu w formie leku. Za to suplementy mają wiele badań, z których wynika, że poprawiają funkcjonowanie organizmu w wielu płaszczyznach.

Czytaj całość »
Kolagen rybi jest najmocniejszy? - Porównanie i właściwości 6
Dlaczego kolagen rybi (morski) jest najlepszy? 3 mocne kolageny

Masz ochotę na krótką i przystępną lekcję biologii? Wybieramy Kolagen zaprasza do szkolnej ławki – od razu poczujesz się młodsza! Dowiesz się, jak to właściwie jest z tym modnym wehikułem czasu: kolagenem. Skąd tyle szumu wokół kolagenu rybiego? Dlaczego wyłącznie z kolagenu rybiego produkowane są najlepsze, najdroższe kosmetyki i suplmenty, skoro potocznie mawia się, że najwięcej białka młodości zawierają kurze łapki i golonka? Czy jedząc ryby, zahamujesz proces starzenia, a z golonki można zrobić krem? To będzie ciekawa lekcja. Lekcja odmładzania. Poznasz kolagen rybi zwany często także morskim.

Czytaj całość »
Kolagen typu 1, 2, 3 i inne - Rodzaje kolagenu na stawy i skórę 0
Typy kolagenu. Kolagen typu 1 i 3

Kolagen nazywany jest białkiem młodości. Czy słusznie? Zdecydowanie tak. Odpowiada on za jędrność, sprężystość i napięcie skóry. Jest także podstawowym budulcem chrząstki stawowej, ścięgien czy naczyń krwionośnych. A to i tak nie wszystkie miejsca, gdzie możemy go znaleźć w naszym ciele. Jak dotąd odkryto 29 typów kolagenu. Każdy rodzaj pełni inną funkcję i występuje w innym miejscu organizmu. Co zatem należy wiedzieć o samym kolagenie i jego suplementach? Co to kolagen typu 1, 2 czy 3? 

Czytaj całość »
MSM czyli siarka organiczna – poradnik w 5 minut 0
MSM czyli siarka organiczna – poradnik w 5 minut

Siarka jako pierwiastek jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Uczestniczy w wielu kluczowych procesach, takich jak synteza aminokwasów i enzymów. Jest ważnym składnikiem białek (kolagenu, cysteiny, keratyny i innych.). Nie jest kumulowana w organizmie więc jej niedobory są bardzo częste. Warto zatem wiedzieć jak ją suplementować.

Czytaj całość »
Kolagen morski - Opinia eksperta i najlepsze TOP 3 0
Kolagen morski

Kolagen morski to nazwa rodzaju kolagenu pozyskiwanego od ryb morskich i oceanicznych. Kolagen morski to często także nazwa handlowa kolagenu do picia lub w tabletkach, a nawet kolagenu do twarzy. Kolagen morski, jako kolagen rybi to najlepszy kolagen. Sprawdź jaki dokładnie wybrać, by uzyskać najlepsze efekty.

Czytaj całość »
Glukozamina na stawy w 5 minut | Siarczan glukozaminy 0
Glukozamina

Glukozamina jest organicznym związkiem – pochodną glukozy, gdzie grupa hydroksylowa przy drugim atomie węgla została podstawiona przez grupę aminową. Oprócz tego, że wraz z chondroityną jest głównym budulcem chrząstki stawowej występuje również w tkance łącznej oraz pełni rolę prekursora wielu biocząsteczek; jest częstym składnikiem tkanek i wydzielin ludzkiego organizmu. Z czasem tempo syntezy glukozaminy przez nasz organizm spada. Konieczna wtedy okazuje się suplementacja.

Czytaj całość »
Chondroityna na stawy w 5 minut | Siarczan chondroityny 0
Chondroityna

Chondroityna jest związkiem organicznym należącym do grupy glikozaminogkilanów. W organizmie występuje głównie w chrząstce stawowej. Jej główną rolą jest zmniejszenie tarcia pomiędzy stykającymi się fragmentami ruchomymi stawu. Wraz z glukozaminą są niezbędne by zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie. Organizm do pewnego wieku samodzielnie syntezuje chondroitynę, później konieczna staje się suplementacja. Siarczan chondroityny jest najczęściej dobrze tolerowany i może być stosowany przewlekle, nie tylko przez osoby cierpiące na ChZS czy sportowców.

Czytaj całość »
Kolagen w jedzeniu - W czym jest i czym go pobudzać? 0
Kolagen w jedzeniu – smacznie, regenerująco, zdrowo

Czy musimy spożywać kolagen w jedzeniu, by zachować zdrowie, ruchomość stawów i piękną skórę? Niekoniecznie. Spożywanie produktów bogatych w kolagen sprzyja jego tworzeniu, ale ważniejsze jest dostarczanie witamin i minerałów, które są potrzebne do jego syntezy. Sprawdź co jeść poza kurzymi łapkami, by zapewnić sobie kolagen.

Czytaj całość »
Działanie kolagenu na twarz i skórę - Te efekty są na 100% 0
Działanie kolagenu - efekty, których możesz się spodziewać na 100%

Lista efektów suplementacji kolagenem jest duża. Mniej spektakularny jest zestaw efektów stosowania powierzchniowego kolagenu na skórę twarzy i ciała w formie żeli i kremów, ale wynika to z m.in. z miejscowego stosowania. Działanie kolagenu, który spożywamy w postaci kolagenu do picia lub tabletek to np. poprawa gęstości i nawilżenia skóry czy wzmocnienie kości i stawów. Pełna lista efektów jest długa.

 

Czytaj całość »
Kolagen, weganizm, wegetarianizm 3
Kolagen, weganizm, wegetarianizm

Różne rodzaje kolagenu to białka zwierzęce. Nie występują w roślinach. Czy zbudowana z kolagenu tkanka łączna wegan starzeje się szybciej, skoro nie otrzymuje białka młodości z produktów pochodzenia zwierzęcego? Odpowiedź na to pytanie nie ucieszy fanatyków diet roślinnych – tak, skóra pozbawiona aminokwasów z nabiału, jaj, ryb i mięsa w dłuższej perspektywie czasowej będzie biologicznie starsza niż skóra osoby jedzącej produkty pochodzenia zwierzęcego. Nie ma jednak powodów do paniki, chociaż, o ile wiemy, golonki nie zamierzają w najbliższym czasie rosnąć na drzewach. Przyjrzyjmy się, jak to jest z kolagenem u wegan.

Czytaj całość »
Witamina C i kolagen – para idealna ❤ 0
Witamina C i kolagen – para idealna ❤

Czy wiesz, że homo sapiens odziedziczył po pierwotnych naczelnych ciężką wadę genetyczną? To niezdolność naszego gatunku do wytwarzania i magazynowania w wątrobie witaminy C. Linus Pauling – amerykański fizyk i chemik, odkrył, że człowiek ma uszkodzony gen, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie cukrów we krwi w kwas askorbinowy.

Czytaj całość »
Skuteczny kolagen nie tylko w MLM 0
Skuteczny kolagen nie tylko w MLM

Pierwszy raz z kolagenem naturalnym spotkaliśmy się za pośrednictwem MLM, na długo przed wyjaśnieniem mechanizmów przenikania kolagenowych białek przez skórę. Idea odmładzającego naturalnego kosmetyku uderzającego w przyczyny starzenia się skóry od razu skradła nasze serca. Marketing sieciowy, z którego wywodzi się ten niesamowity kosmetyk, jest niszowym systemem sprzedaży. Uważamy, że nadszedł czas, aby kolagen naturalny był dostępny dla każdego, również  poza MLM.  

 

Czytaj całość »
Kolagen w kapsułkach - jak stosować? Co dzieje się po połknięciu? 1
Połykasz kapsułkę z kolagenem rybim. Co dzieje się dalej?

Kolagen w postaci kapsułek może być liofilizatem kolagenu rybiego lub hydrolizatem kolagenu rybiego. Najczęściej to liofilizat, który jest dla organizmu źródłem aminokwasów oraz peptydów o funkcji sygnałowej. Jest to kopalnia zakodowanych informacji dla organizmu, pobudzających do pracy komórki tworzące kolagen. Czy ma znaczenie, o jakiej porze połkniesz kapsułkę i czym ją popijesz? Sprawdź! 

Czytaj całość »
Kolagen na cellulit, blizny i rozstępy - Jaki da dobre efekty? 0
Jędrne i pełniejsze pośladki z kolagenem naturalnym

Prawdą jest, że kolagen działa na cellulit, rozstępy i blizny. Zwiększa też jędrność skóry i przyśpiesza gojenie ran. Przedstawiamy zasady działania i efekty oraz rekomendujemy kolagen do picia, kolagen w tabletkach oraz żel kolagenowy, które wspierają przywracania zdrowia skóry.

Czytaj całość »
Colvita, Collup, Lyocoll – który kolagen wybrać? 6
Colvita, Collup, Lyocoll – który kolagen wybrać?

Siedzisz już wygodnie? Czas rozpocząć starcie! Na ringu, w prawym narożniku doświadczony zawodnik, tytan swoich czasów, Colvita. W lewym narożniku młodziutki i dobrze rokujący Collup czeka na walkę.  Ale co to? W stronę ringu w rękawicach zmierza… Lyocoll, trzeci zawodnik, ubiegający się o pierwsze miejsce! Pojedynek najlepszych liofilizatów kolagenu w kapsułkach właśnie się rozpoczyna.

Czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium