Kolagen suplement

Kolagen w tabletkach i do picia

70% skóry, włosów i paznokci oraz blisko 100% tkanek łącznych składa się z kolagenu. To białko dosłownie trzyma nas razem – od włosów na głowie aż po każdy centymetr skóry. Wraz z wiekiem naturalna produkcja kolagenu ulega znacznemu spowolnieniu. Jeżeli masz więcej niż 25 lat, już ubywa Ci białka młodości. Dzięki suplementacji preparatami z kolagenem i odpowiedniej diecie możesz spowolnić procesy starzenia i poprawić kondycję całego organizmu.

Ranking 13 suplementów z kolagenem 

Tabletki i kolagen do picia - przeczytaj zanim przejdziesz do rankingu

 • W rankingu skupiamy się na działaniu suplementu na skórę. Wkrótce przygotujemy wersję rankingu z kolagenem na stawy. Obecnie zapraszamy do rankingu Pana Tabletki.
 • Organizm dobrze syntetyzuje kolagen, jeżeli ma odpowiednią ilość aminokwasów, witaminy C, E czy A. Z wiekiem zdolność do produkcji kolagenu spada.
 • Aminokwasy do budowy kolagenu zapewnisz sobie jedząc ryby, żółtka jaj itp.
 • W zróżnicowanej diecie nie brakuje witaminy C, bo jest jej dużo np. w ziemniakach.
 • Zróżnicowana dieta jest lepsza i tańsza niż suplementacja kolagenem.
 • Zdecydowana większość kolagenu z suplementów jest trawiona i traktowana jako normalny pokarm - aminokwasy.
 • Jeżeli chcesz zadbać o skórę twarzy lub ciała, to lepszy efekt uzyskasz prawidłowo nakładanym żelem kolagenowym.
 • Kolagen rybi jest lepszy niż kolagen zwierzęcy, bo jest bardziej zbliżony budową do ludzkiego. Niestety wiele suplementów zawiera typową żelatynę wołową.
 • Liofilizat jest lepszy niż hydrolizat, bo ma szanse na odzyskanie aktywności biologicznej i dostarczenie do organizmu peptydów sygnałowych. Znajdziesz go częściej w tabletkach niż w kolagenie do picia.
 • Ilość kolagenu w suplemencie nie ma większego znaczenia, jeśli celem jest pobudzenie organizmu peptydami sygnałowymi, a nie dostarczenie białka.
 • Uważaj na tanie suplementy, które często zawierają dużo zbędnych składników. Mamy je w rankingu dla lepszego porównania kategorii.
 • Suplementację kolagenem kontynuuj minimum 3 miesiące, by móc ocenić prawidłowo efekty. Ważna jest systematyczność.

Ranking zaktualizowano: 2020-10-03

Miejsce 1.

BeautyMe
BeautyMe

Dostępność: w magazynie

Wysyłka: 1 - 24 godziny

Nasza cena: 159,00 zł
zobacz

Nasza ocena

58/100

Skład

Rodzaj kolagenu:
 • Hydrolizat kolagenu rybiego NatiCol 4000 - 3360 mg / dawka
Dodatki:
 • Ekstrakt suchy z owoców dzikiej róży (witamina C)
 

Nasza opinia

Brak opinii - właśnie go testujemy. Zachęcamy do przeczytania opisu produktu, w którym szczegółowo omawiamy jego skład i zastosowanie.

Sugerowana dawka dzienna

5,30 zł / 4 g

Opakowanie na 30 dni

Kolagen w jedzeniu czy suplementacja kolagenem?

Przez wiele lat dietetyka uważała kolagen spożywany w pokarmach za bezpośrednio nieprzyswajalny. Dziś już wiemy, że przyswajalność kolagenu z konsumowanej żelatyny jest niewielka – to ok. 3-4%. Nieco więcej kolagenu można przyswoić z podrobów, golonek, gotowanych chrząstek i innych fragmentów skóry i tkanek zwierzęcych, w których dominują proteiny kolagenowe.  Aby zaobserwować różnicę, należy włączyć takie produkty do diety i spożywać  je regularnie.

Procesy budulcowe komórek potrzebują jednak czegoś więcej – białek rozszczepionych do postaci wolnych aminokwasów. Właśnie z rozszczepionych aminokwasów w procesach anabolicznych, nasz organizm buduje swoje własne proteiny.

Wchłanianie kolagenu z przewodu pokarmowego

Kolagen różni się od pozostałych protein wysoką zawartością aminokwasów – glicyny, proliny, lizyny, hydroksyproliny i hydroksylizyny. Jest bardzo delikatny – rozkładają go nasze kwasy żołądkowe. Mówiąc „suplementacja kolagenem” mamy na myśli suplementowanie takich aminokwasów, jakie budują kolagen, a ściślej – białka kolagenowe.

Czy można jeść kolagen w żelu?

Jak możemy przeczytać na forach dystrybutorów i użytkowników – hydrat kolagenu w postaci żelu bywa spożywany jako suplement. Absolutnie odradzamy jednak jedzenie czegokolwiek, co zostało zarejestrowane jako kosmetyk. W najlepszym przypadku możemy nabawić się problemów żołądkowych. Preparaty kosmetyczne są w produkcji przygotowywane zupełnie inaczej, niż substancje spożywcze, a na rynku znajdziemy wiele suplementów diety z kolagenem – jest z czego wybierać.

Kolagen jako suplement diety – efekty

Kolagen rybi jako suplement, stosowany razem z kolagenem w postaci kosmetyku, odbudowuje elastyczność skóry, likwiduje zmarszczki suche, spłyca zmarszczki starcze i spowalnia proces powstawania nowych. Jeżeli jesteś na diecie, kolagen pomoże w odbudowie zwiotczeń skóry powstałych podczas odchudzania. Kolagenowe suplementy diety wspomagają walkę z cellulitem i regeneracji po zabiegach medycyny estetycznej. Skutecznie działają w przypadku oparzeń słonecznych.

Suplementy diety z kolagenem mogą przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych kości i stawów oraz w schorzeniach reumatycznych – przynajmniej tak donoszą zadowoleni użytkownicy. Uprawiasz sport? Kolagen w tabletkach, proszku i płynie stymuluje również przyrost tkanki mięśniowej po treningach.

Suplementacji kolagenem przypisuje się także właściwości lecznicze – zwłaszcza wspomaganie leczenia schorzeń organów wewnętrznych, a nawet depresji i nerwic. Do tej pory nie potwierdzono badaniami, jakoby kolagen przyjmowany doustnie mógł wyleczyć skutecznie jakąś dolegliwość, tym bardziej o podłożu neurologicznym.

Kolagen w tabletkach na zmarszczki

Skuteczność suplementacji kolagenu rybiego w celu poprawy stanu skóry dowiodły badania przeprowadzone przez francuskie laboratoria COSderma. Kolagen rybi jako nutrikosmetyk w znaczącym stopniu zwiększa aktywność kolagenu w skórze, stymuluje jego odbudowę, powodując wyraźne odmłodzenie skóry już po kilkudziesięciu dniach stosowania. W eksperymencie trwającym 12 tygodni wzięło udział 106 zdrowych kobiet w wieku od 40 do 65 lat. Analiza wyników pokazała, że skóra kobiet zażywających preparat z kolagenem rybim uległa poprawie już po 28 dniach stosowania!

Kolagen na stawy

Suplementowanie kolagenu nie spowoduje odbudowy i naprawienia uszkodzonych chrząstek czy łąkotek – przynajmniej nic takiego do tej pory nie udowodniono. Może jednak przynieść znaczną ulgę; suplementowanie kolagenu pomaga w chorobach zwyrodnieniowych stawów, łagodząc ich przebieg. Obiecujące wyniki przynosi stosowanie kolagenu jako suplementu diety w reumatoidalnym zapaleniu stawów, niestety wciąż nie przeprowadzono badań dających jednoznaczne wyniki, udowodniających właściwości lecznicze.

Tagi: kolagen w tabletkach, kolagen w płynie, kolagen w szotach, kolagen do picia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl