Kupuję Razem: 0,00 zł

Zniszczone włosy po przedłużaniu – jak o nie zadbać?

3
Zniszczone włosy po przedłużaniu – jak o nie zadbać?

Odpowiedź brzmi: kompleksowo. Zniszczone włosy po przedłużaniu potrzebują intensywnej pielęgnacji, a odpowiednia suplementacja pomoże wzmocnić osłabione obciążeniem cebulki włosów. Aby uniknąć rozczarowania stanem włosów po zakończeniu przedłużania należy prawidłowo dbać o włosy również w trakcie ich noszenia i przed założeniem.

Dlaczego przedłużanie niszczy włosy?

Nagorzej przedłużanie znoszą włosy cienkie, rzadkie i zniszczone. Paradoksalnie, to właśnie posiadaczki takich włosów najczęściej decydują się na ich przedłużanie i zagęszczanie. Zniszczone włosy po przedłużaniu to zatem niekoniecznie wina fryzjera. O włosy należy zadbać kompleksowo przed przedłużaniem, pielęgnować w trakcie noszenia pasm i podjąć odpowiednie działania pielęgnacyjne po przedłużaniu.

Pomiędzy kolejnymi przedłużeniami lub tzw. podciąganiem doczepów warto robić 2-3 tygodniowe przerwy, które mają na celu zapobiec nadmiernemu obciążeniu cebulek włosa.

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn niszczenia włosów w wyniku przedłużania i nie zawsze są one związane z nadmiernym obciążeniem cebulek włosa.

Źle dobrana metoda przedłużania

Należy wybrać fryzjera, który po skrupulatnej analizie włosów klientki jest w stanie wybrać taką metodę przedłużania, która jest najmniej szkodliwa. Co więcej, fryzjer może również odradzić przedłużanie włosów, jeśli skóra głowy jest w złym stanie, klientka ma zaburzenia hormonalne lub osłabiony organizm.

Niewłaściwa pielęgnacja przedłużanych włosów

Nawet jeśli sam zabieg przedłużania został dobrany i wykonany w prawidłowy sposób, dalsza odpowiedzialność za kondycję kosmyków spoczywa już na Tobie. Aby zapobiec włosom zniszczonym po przedłużaniu, koniecznie stosuj się do wszystkich zaleceń fryzjera. Pamiętaj o tym, by:

    • nie myć włosów z pochyloną głową,
    • używać specjalnej szczotki. Specjalnie zaprojektowane szczotki do przedłużanych włosów, wykonane przykładowo z włosia z dzika, pozwalają rozczesać włosy bez uszkodzenia połączenia między włosami naturalnymi a przedłużonymi.

TIP 💡

Przykłady dobrych szczotek do włosów przedłużanych

- szczotka Acca Kappa marki Great Lenghts,

- szczotka LongHair,

- szczotka Sibel z dzika,

- szczotka „borsuk” Eurostil z włosia dzika wzmacniana nylonem,

- szczotki Olivia Garden Finger brush.

  • ograniczyć stylizację włosów na gorąco,
  • nie myć włosów okrężnymi ruchami,
  • dokładnie rozczesywać włosy: rano i wieczorem, a w razie potrzeby także w ciągu dnia,
  • stosować łagodne szampony i nawilżające odżywki oraz maski bez alkoholu w składzie,
  • nie zdejmować samodzielnie doczepów.

Uszkodzenia przy różnych metodach przedłużania włosów

  • Metoda keratynowa – zbyt ciężkie, duże pasma zgrzane z cienkim pasmem włosów naturalnych spowodują najpierw obciążenie a następnie wyrwanie włosów. Niedoświadczeni styliści mogą spowodować uszkodzenia termiczne włosów
  • Metoda ultradźwiękowa / laserowa – zagrożenia są takie same jak w przypadku metody keratynowej. Obecnie rezygnuje się z ultradźwięków na rzecz metody keratynowej, które jest tańsza i daje styliście większą kontrolę nad wyglądem łączeń.

Kobieta w trakcie zabiegu przedłużania włosów

  • Hairtalk lub metoda kanapkowa –  szerokie taśmy bywają widoczne spod naturalnych kosmyków, skóra pod nimi poci się i łuszczy. Kanapki mogą powodować reakcję alergiczną skóry głowy. Ciężkie taśmy założone na delikatnych włosach mogą urwać się razem z naturalnymi kosmykami.
  • Na mikroringi – mikoringi są wyczuwalne, mogą więc ranić skórę głowy i powodować uszkodzenia mechaniczne włosów.
  • Metoda pętelkowa – ta metoda niepoprawnie zastosowana może obciążyć cebulki.
  • Metoda warkoczykowa – może nasilić przerzedzanie się włosów i obciążyć cebulki.

Jak wyglądają zniszczone włosy po przedłużaniu?

Niewłaściwa metoda przedłużania, wieloletnie przedłużanie włosów lub nieodpowiednia pielęgnacja przedłużanych włosów mogą doprowadzić do ich trwałego zniszczenia. Włosy mogą zacząć mocniej wypadać, tworząc wyraźne prześwity na głowie. Również na długości ich kondycja może stać się zauważalnie gorsza. Włosy są matowe, szorstkie i pozbawione elastyczności, przez co bardziej się plączą i są trudniejsze do układania. Mogą mieć różną długość, jeśli doczepy pourywały włosy.

Kobieta dba o włosy po przedłużaniu

Prześwity po przedłużaniu włosów - jak sobie z nimi radzić? 

Prześwity po przedłużaniu włosów to miejsca, w których kosmyk został wyrwany pod obciążeniem doczepów. Naturalny włos może urwać się przy samej nasadzie lub razem z cebulkami włosowymi. W obu przypadkach należy:

      • wzmocnić naczynia krwionośne doprowadzające do cebulek składniki odżywcze - taki efekt uzyskamy suplementując preparaty z kolagenem, witaminą C, żelazem, jodem, cynkiem i selenem. 
      • dostarczyć organizmowi substancji umożliwiających tworzenie keratyny - należą do nich biotyna i pozostałe witaminy z grupy B, witamina C, witaminy A i E oraz krzem (krzemionka).  
      • pobudzić mikrokrążenie głowy i wzmocnić cebulki - świetne rezultaty dają wcierki stosowane regularnie. Wcierkę należy wcierać w prześwity lub - jeśli jest taka potrzeba - w całą skórę głowy. Najbardziej skuteczne są kultowe już wcierki marki Banfi Hajszesz. Firma ma w ofercie warianty bez alkoholu, więc można je wmasowywać w przerzedzone miejsca nawet, kiedy mamy na głowie doczepy, bez ryzyka ich obsunięcia. Szampon przyspieszający wzrost włosów i ograniczający wypadanie sprawi, że prześwity szybko znikną. W opinii osób zmagających się z tym problemem najbardziej skutecznymi szamponami są produkty marek Dermena, Dermedic oraz szampon Pharmaceris na porost włosów z niacynamidem.
      • zadbać o odrastające włosy, tzw. baby hair, które są bardzo delikatne i podatne na zniszczenia. Należy chronić je przed wysoką temperaturą kosmetykami termoochronnymi i bardzo ostrożnie stosować peelingi do skóry głowy. Ulgę dla podrażnionej skóry głowy i wzmocnienie baby hair zapewnią również kosmetyki z kolagenem naturalnym w żelu. 

Uszkodzona struktura włosów, włosy różnej długości po przedłużaniu – jak sobie z tym radzić?

Włosy różnej długości mogą być wynikiem wyrwania doczepu. Uszkodzona struktura włosa na jego długości to najczęściej efekt nieprawidłowej pielęgnacji, obsunięcia się łączeń (na przykład wykonanych na kreatynę) lub wysokiej temperatury użytej do stopienia keratyny z łączenia z naturalnymi kosmykami.

Na uszkodzoną strukturę włosa pomogą:

        • kosmetyki wzbogacone w keratynę i kolagen, naturalne budulce włosa, które wygładzą włos na całej długości,
        • maska wzmacniająca wiązania peptydowe sporządzona 1:1 z naturalnego kolagenu z dodatkiem ulubionej odżywki;

Do stworzenia maski kolagenowej do włosów najlepszy będzie kolagen naturalny w żelu

Wypróbuj kolagen Collife z kwasem hialuronowym polecany przez redakcję WybieramyKolagen.pl: 

 
      • kosmetyki odbudowujące wiązania dwusiarkowe we włosach, jak np. opatentowana linia kosmetyków Olaplex.

Włosy różnej długości, o uszkodzonej strukturze można wygładzić zabiegami:

      • Split Ender urządzenie do wycinania zniszczeń ze struktury włosa, przy zachowaniu jej długości. Na zabieg „Split Ender” można umówić się w wybranym salonie fryzjerskim lub zainwestować w urządzenie.
      • Botox – Na rynku fryzjerskim jest dostępnych wiele preparatów i zabiegów pod nazwą Botox. Te zabiegi, oparte na składnikach nawilżających i aminokwasach, regeneruje włosy już po pierwszym nałożeniu na kosmyki. Włosy stają się wyraźnie zdrowsze, bardziej miękkie, lśniące i plastyczne.

Suplementy na włosy zniszczone po przedłużaniu

Niezależnie od tego, czy planujesz przedłużanie włosów, jesteś już po zabiegu przedłużania, czy też właśnie zdjęłaś doczepy – zawsze warto wspomóc swoje kosmyki odpowiednią suplementacją. Dostarczając organizmowi cennych dla włosów składników odżywczych, być może za jakiś czas stwierdzisz, że przedłużanie nie jest dłużej konieczne, ponieważ włosy same rosną długie, mocne i gęste.

Tworzymy ranking najlepszych suplementów na włosy – szczególnie te, które wypadają. Sprawdź witaminy, tabletki na włosy - 8 suplementów na porost i wypadanie. Przedstawiamy najlepsze produkty ze szczegółowo omówionymi składnikami. Pod każdym z preparatów znajdziesz naszą obiektywną opinię. Suplementy te pozytywnie wpływają także na kondycję skóry i paznokci.

SPRAWDŹ JAKIE TABELTKI NA WŁOSY POLECAJĄ EKSPERCI OD KOLAGENU

RANKING 15 TABLETEK NA WŁOSY

Jakie składniki w suplementach na włosy zniszczone po przedłużaniu są najważniejsze?

      • Kolagen – w szczególności natywny kolagen rybi w formie liofilizatu lub hydrolizatu. Wzmacnia naczynia krwionośne, przez które dostarczane są składniki odżywcze do cebulek włosa. Zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia skóry głowy, co sprzyja wzrostowi zdrowych i mocnych kosmyków. Wspomaga również prawidłowe nawilżenie włosów na długości, dzięki czemu ogranicza występowanie ich uszkodzeń mechanicznych. Zwiększa odporność włosów na czynniki zewnętrzne, ograniczając ich suchość, łamliwość i rozdwajanie końcówek.
      • Krzemionka (krzem) – pozyskiwana na przykład z ekstraktu ze skrzypu polnego. Krzem wzmacnia strukturę włosów, umożliwiając wzrost grubszych i odporniejszych na uszkodzenia kosmyków.
      • Witamina C – wspiera syntezę kolagenu, umożliwiając jego wydajniejszą produkcję przez organizm. Zwiększa wchłanianie żelaza, które również wzmacnia włosy. Ponadto działa antyoksydacyjnie, przeciwdziałając wolnym rodnikom.
      • Witamina E – to kolejny silny antyoksydant, który przeciwdziała procesom starzeniowym w organizmie. Wspiera prawidłowy poziom nawilżenia skóry głowy i przyspiesza jej procesy regeneracyjne. Chroni włosy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.
      • Witaminy z grupy B, szczególnie biotyna – wspomagają prawidłową gospodarkę hormonalną, co znajduje odzwierciedlenie między innymi w regulacji pracy gruczołów łojowych. Przeciwdziałają chorobom skóry głowy, w tym wypadaniu włosów. Dzięki temu mogą ograniczyć na przykład łysienie po przedłużaniu włosów.
      • Cynk – wzmacnia mieszki włosowe, stymulując wzrost włosów i ograniczając ich nadmierne wypadanie.
      • Selen – ma działanie przeciwbakteryjne i antygrzybiczne. Przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i łupieżowi. Wspiera ich prawidłowy poziom nawilżenia i ogranicza nadmierne wypadanie.
      • Żelazo – przeciwdziała anemii, która przyczynia się do wypadania włosów.
      • Koenzym Q10 – pobudza metabolizm i regenerację komórek skóry głowy. Stymuluje mikrokrążenie krwi, dotleniając skalp i stymulując wzrost włosów.
      • Nienasycone kwasy tłuszczowe – takie jak kwas linolowy lub kwas alfa-linolenowy wchodzą w skład błon komórkowych. Uczestniczą w budowie międzykomórkowego cementu skóry oraz sebum. Odżywiają skórę głowy, pozytywnie wpływając na porost włosów.
      • Likopen – karotenoid przeciwdziała aktywności hormonu DHT odpowiedzialnego za przerzedzające się włosy. Działa przeciwutleniająco, neutralizując wolne rodniki. Ma pozytywny wpływ na ochronę koloru włosów.
      • Ekstrakt z borówki – stymuluje mikrokrążenie skóry głowy, zapewniając lepszą podaż składników odżywczych do cebulki.

Suplement diety z badaniami potwierdzającymi zagęszczenie włosów:

Suplement diety CollUP zawiera ekstrakt z borówki, likopen, krzem, witaminy A, E, C, B, biotynę, cynk, selen i liofilizat kolagenu rybiego.

 

To tylko niektóre ze składników zawartych w recepturach suplementów na włosy. Sprawdź ranking tabletek na włosy. 

RANKING 15 TABLETEK NA WŁOSY

Komentarze do wpisu (3)

5 grudnia 2023

Przedłużanie ma sens jak dbasz o włosy w trakcie, a nie po. Suplementy i wcierki w trakcie - mega efekt po zdjęciu. Polecam.

22 grudnia 2023

Jak zdjęłam włosy przedłużone kanapkowo, okazało się, że pod taśmami wdała się grzybica skóry. Dziewczyny, uważajcie, bo to dramat. Można stracić nie tylko te włosy, które już mamy na głowie, ale też te, które nigdy nie urosną. Dramat.

14 czerwca 2024

Ja przedłużam kanapkami 4 lata. Nie mam żadnej grzybicy ani problemów ze skórą głowy. Ale ja każę mojej Pani "przycinać" kanapki na 1-góra 1,5 cm. Raz, że nie widać ich prawie, a dwa: nie przylegają tak do głowy jak standardowe paski i skóra nie "zapoci się", a co za tym idzie jest małe prawdopodobieństwo złapania grzybicy. Na dokładkę takie krótkie paski mają tą zaletę, że mogę myć włosy tradycyjnie czyli: "łeb pod kran" :):). Tak zrobiła mi moja pierwsza fryzjerka i tego trzymam się do dzisiaj. Włosy mam rzadkie - to było zresztą przyczyną dlaczego w ogóle zaczęłam zakładać "doczepy". Ale zaleta jest taka że mam je aktualnie w długości "doczepów" - czego nigdy nie udałoby mi się osiągnąć bez ich zakładania. Ani mi się nie przerzedziły ani nie zgęstniały. Bałam się i boję robić wcierki. Ale jedna z Pań pisze powyżej że efekt był mega więc może spróbuję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium