Połykasz kapsułkę z kolagenem rybim. Co dzieje się dalej? 1
Połykasz kapsułkę z kolagenem rybim. Co dzieje się dalej?

Liofilizat kolagenu rybiego w postaci kapsułek jest dla organizmu źródłem aminokwasów oraz peptydów. To kopalnia zakodowanych informacji, pobudzających do pracy komórki tworzące kolagen. Sprawdź, co dzieje się po połknięciu kapsułki. Ale najpierw... dowiedz się jak przyjmować kolagen, żeby był skuteczny.

Jak przyjmować kolagen w kapsułkach?

  • Liofilizaty kolagenu rybiego popijamy wyłącznie zimną lub letnią wodą. Najlepiej pełną szklanką, gdyż lioflilzat w przewodzie pokarmowym aktywuje woda. Popijanie kolagenu ciepłymi napojami może zdenaturyzować delikatne peptydy.
  • Rano czy wieczorem? Przed czy po posiłku? Pora dnia nie ma znaczenia. Jeżeli Twój preparat zwiera witaminę E (np. Colvita), wówczas powinieneś przyjmować go w trakcie posiłku (witamina E rozpuszcza się w tłuszczach).
Colway Colvita

Połykasz kapsułkę. I co dalej? Stop! To przystanek żołądek.  

Jak trawimy preparaty z kolagenem?

Właściwie… nie trawimy. Suplementy diety będące liofilizatem kolagenu rybiego są gotową mieszanką aminokwasów i peptydów, a więc nie wymagają trawienia.

Czujesz się najedzony? To normalne. Po połknięciu kapsułki z kolagenem mózg otrzymuje informację o spożyciu wysokiej dawki aminokwasów, dlatego kolagen jest polecany również podczas diet odchudzających. Czujemy się najedzeni, a z ciała usuwany jest nadmiar wody.

Na przystanku żołądek zatrzymaliśmy się tylko chwilkę. Następny jest dłuższy - dosłownie i w przenośni. To jelita.  

Już po ok. 2 minutach od spożycia preparatu kolagen jest wchłaniany z jelit do krwi – tyle, ile wynosi czas rozpuszczenia żelatynowej otoczki kapsułki.

Przystanek końcowy: tkanki! 

To niesamowite, ale już po ok. 4 godzinach aminokwasy zawarte w kolagenie wbudowują się w tkanki organizmu (dla porównania – kolagen wołowy po ok. 16 godzinach) oraz, wędrując z krwią, przenoszą informacje o konieczności wytwarzania i naprawiania Twojego własnego kolagenu. 

Tu kończymy podróż. Pozostały jeszcze tylko trzy ważne kwestie. 

Czy wielkość cząsteczki kolagenu ma znaczenie dla wchłaniania, jak zapewniają niektórzy producenci?

W przypadku liofilizatów kolagenu – nie ma to żadnego znaczenia. Rozdrobnienie podczas procesu liofilizacji zapewnia niemalże 99% wchłanialność preparatów.

Ile czasu suplementować?

Prawidłowo przeprowadzona, intensywna kuracja liofilizowanym kolagenem rybim powinna trwać od 3 do 6 miesięcy. Kolagen w mniejszych dawkach można profilaktycznie na stałe włączyć do diety. 

Co jest najważniejsze podczas kuracji suplementami kolagenowymi?

Zdecydowanie regularność! Efekty regularnej, miesięcznej suplementacji są zauważalne gołym okiem. Komórki, wzmocnione aminokwasami budulcowymi, wytwarzają znacznie więcej kolagenu i elastyny. Szybko i bez przeszkód reperują naruszone konstrukcje kolagenowe. Skóra się wygładza i wygląda na znacznie młodszą. Co zrobić, żeby była jeszcze młodsza? Stosuj kolagen do twarzy.

Zobacz porównanie produktów w naszych rankingach:

Ranking suplementów kolagenowych »  
Ranking kolagenów do twarzy »  

Komentarze do wpisu (1)

23 czerwca 2020

Czy przy spożywaniu kolagenu liofilizowanego można pić alkohol? Czy on nie ścina białka kolagenowego w jelitach?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium