Kupuję Razem: 0,00 zł


suplementy na włosy

 

Witaminy, tabletki na włosy - 12 suplementów na porost i wypadanie

Stworzyliśmy zestawienie najlepszych suplementów na włosy. Znajdziesz tu dobre tabletki z witaminami na wypadanie i porost włosów.

CollUp marki Colway International to suplement diety, który nasi eksperci polecają jako najlepszy wybór na włosy. Zawiera kompleks wszystkich składników niezbędnych do regeneracji włosów, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami aparaturowymi. Oprócz biotyny, krzemu, witamin A, E, C, B cynku i selenu, które mogą przyspieszyć wzrost włosa i przedłużyć jego cykl życia, kapsułki CollUp mają w składzie liofilizowany kolagen rybi, kwas alfa-liponowy i ekstrakt z borówki, które poprawiają krążenie w skórze głowy. Dzienny koszt suplementacji to 2,81 zł. 

Drugi suplement na włosy, który rekomendujemy to Hair+. Jest źródłem naturalnych ekstraktów, witamin i minerałów, które przyspieszają porost włosów oraz utrzymują ich zdrowy wygląd. W składzie znajdziemy biotynę, cynk, witaminę C, skrzyp polny, pokrzywę i wiele innych. Suplement kompleksowo również zadba o skórę i paznokcie. Jedno opakowanie Hair+ starcza na dwa miesiące suplementacji, a koszt dziennej dawki to 1,65 zł. Jest to produkt, który ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Tabletki na włosy

CollUp CollUp
Nasza cena: 169,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hair+ Hair+
Producent: Body Empire
Nasza cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
New Me New Me
Nasza cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Intenson Kolagen Better Hair Intenson Kolagen Better Hair
Producent: Intenson
Nasza cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Laboteq Skin Laboteq Skin
Producent: Aflofarm
Nasza cena: 26,90 zł
szt.
zobacz więcej
Skrzypovita 40+ Skrzypovita 40+
Nasza cena: 23,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hairvity Hairvity
Producent: Halier
Nasza cena: 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
Włosy Skóra Paznokcie Włosy Skóra Paznokcie
Producent: SOLGAR
Nasza cena: 84,90 zł
szt.
zobacz więcej
Natu.Care Glow Stories Natu.Care Glow Stories
Producent: Natu Care
Nasza cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hair Care Panda Vegan Gummies Hair Care Panda Vegan Gummies
Nasza cena: 150,00 zł
szt.
zobacz więcej
Beautyrose Beautyrose
Nasza cena: 99,99 zł
szt.
zobacz więcej
Hush&Hush Deeply Rooted Hush&Hush Deeply Rooted
Producent: Hush&Hush
Nasza cena: 311,00 zł
szt.
zobacz więcej
Vitapil Vitapil
Producent: Nutropharma
Nasza cena: 39,50 zł
szt.
zobacz więcej
Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie Grinday Look Up - Włosy Skóra Paznokcie
Producent: Grinday
Nasza cena: 109,90 zł
szt.
zobacz więcej
For Hair Growth° For Hair Growth°
Producent: Sundose
Nasza cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Zanim sięgniemy po tabletki na włosy widząc w wannie lub na podłodze nasze zgubione włosy, warto zapamiętać, że wypadanie włosów jest procesem naturalnym u każdego człowieka. Codziennie tracimy od 50 do 100 włosów.

Należy wziąć pod uwagę, że kobiece włosy, które są zazwyczaj znacznie dłuższe niż męskie, łatwiej wpadają nam w oko i można odnieść wrażenie, że to ona gubi ich więcej. Podobnie jest z kolorem włosów - włosy blondynów i blondynek są zazwyczaj mniej zauważalne niż włosy np. szatynów.

Problem zaczyna się, gdy zaobserwujemy nadmierne ich wypadanie w postaci garści włosów na poduszce, czy w rękach przeczesując je. Opisaliśmy popularne przyczyny wypadania włosów - 13 powodów i rady, jak je powstrzymać.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

      • Stres - to, w jakiej kondycji jest nasze zdrowie psychiczne, ma ogromny wpływ na wypadanie włosów. Jeśli jesteśmy wiecznie zestresowani automatycznie nasz organizm jest zmęczony i osłabiony, co skutkuje pogorszeniem stanu włosów. Także po krótkoterminowym, a dużym stresie, wiele osób obserwuje wypadanie włosów do 4 tygodni po negatywnym zdarzeniu.
      • Osłabienie organizmu - często po przebytej infekcji organizmu następuje spadek witamin, co rzutuje na kondycję włosów.
      • Zaburzenia hormonalne - jednym z objawów chorób hormonalnych np. tarczycy jest właśnie nadmierne wypadanie włosów.
      • Niedobór witamin i minerałów - oprócz osłabienia po przebytych chorobach, możemy na co dzień zmagać się z niedoborem poszczególnych substancji, które odpowiadają za porost i wytrzymałość włosów.
      • Choroby skóry głowy - należą do nich np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, czy łysienie.
      • Zabiegi kosmetyczne - ciągła stylizacja włosów na gorąco, czy rozjaśnianie i farbowanie bez ochrony, niszczą włosy, co skutkuje ich osłabieniem oraz wypadaniem.
      • Niezdrowy styl życia - to w jaki sposób się odżywiamy i dbamy o swój organizm, ma kluczowe znaczenie w kwestii wypadania włosów. To w diecie powinniśmy dostarczać codzienną dawkę witamin stymulujących porost włosów.

Włosy w liczbach 

Liczba włosów na głowie: 100 000 do 150 000.

Długość życia włosa trwa od 2 do 7 lat.

Szybkość wzrostu włosów to ok. 1-1,5 cm na miesiąc.

U zdrowego człowieka wypada od ok. 50 do ok. 100 włosów dziennie.

Włosy mogą utrzymać ciężar do 100 gramów.

Najdłuższy włos na świecie miał długość 5,627 metrów.

Lśniące i gęste włosy - od czego zależą?

Lśniące i gęste włosy

Każdy z nas chce, aby włosy były stale w dobrej kondycji. Zdrowy wygląd włosów, czyli połysk, elastyczność i gęstość zależą od genów, diety, pielęgnacji, stylu życia, środowiska w jakim żyjemy i stanu zdrowia. Dzięki zbilansowanej diecie uzupełnimy niedobory składników w naszym organizmie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w diecie wpływającej na kondycję włosów, możesz skorzystać z bogatej oferty suplementów na włosy, które najczęściej występują w formie tabletek i kapsułek.

Najważniejsze minerały i witaminy na włosy

Skóra to organ, który jest traktowany przez organizm jako najmniej ważny. To skóra, a przede wszystkim włosy, ucierpią najszybciej, jeśli w organizmie zabraknie właściwych składników odżywczych. Jakie minerały i witaminy znajdziemy najczęściej w tabletkach na włosy, i jakie są nam potrzebne, by włosy były gęste i lśniące?

Jakie witaminy na włosy?

  • Biotyna (witamina H, B7) - to najpopularniejsza z witamin na włosy. Jedno z badań, które potwierdzają skuteczność biotyny zostało przeprowadzone przez H. Proctora i opublikowane w "Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology" w 2017 roku. Wykazało, że suplementacja biotyny może być skutecznym sposobem na poprawę stanu włosów u osób z jej niedoborem. Za skuteczne dawki biotyny przy jej niedoborze uznaje się 2,5–5 mg (2500–5000 mikrogramów) biotyny na dobę.
  • Kompleks witamin z grupy B: B1, B2, B3, B5, B6, B9 i B12 - polecane tu witaminy na włosy z grupy B wspomagają prawidłową gospodarkę hormonalną, co znajduje odzwierciedlenie między innymi w regulacji pracy gruczołów łojowych. Przeciwdziałają chorobom skóry głowy, w tym wypadaniu włosów. 
  • Witamina C - chociaż nie należy do najpopularniejszych witamin na włosy wspiera syntezę kolagenu, umożliwiając jego wydajniejszą produkcję przez organizm. Zwiększa wchłanianie żelaza, które również wzmacnia włosy. Ponadto działa antyoksydacyjnie, przeciwdziałając wolnym rodnikom.
  • Witamina A - jest ważna dla zdrowia skóry i włosów. Odpowiada za prawidłowy wzrost komórek i pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry głowy oraz nawilżenia włosów. Witamina A należy do grupy witamin na włosy ważnych dla prawidłowego funkcjonowania gruczołów skórnych, które produkują sebum, naturalny olej nawilżający skórę głowy i włosy. Co istotne, jej nadmiar jest szkodliwy i może powodować nadmierne wypadanie włosów. 
  • Witamina E - badanie przeprowadzone w 2010 roku wykazało, że witamina E może poprawić krążenie krwi w skórze głowy, co z kolei może przyczynić się do szybszego wzrostu włosów. Badanie z 2019 roku wskazało, że stosowanie oleju z witaminą E może pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów u osób z łysieniem androgenowym.

Jakie minerały na włosy?

  • Cynk - wzmacnia mieszki włosowe, stymulując wzrost włosów i ograniczając ich nadmierne wypadanie.
  • Selen - ma działanie przeciwbakteryjne i antygrzybiczne. Przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i łupieżowi. Wspiera ich prawidłowy poziom nawilżenia i ogranicza nadmierne wypadanie.
  • Żelazo -przeciwdziała anemii, która przyczynia się do wypadania włosów.
  • Jod - hormony tarczycy, wytwarzane z udziałem jodu, wpływają na proces wzrostu włosów. Brak odpowiedniej ilości jodu w diecie może prowadzić do problemów z tarczycą, takich jak niedoczynność, co z kolei może prowadzić do wypadania włosów.
  • Miedź - badanie opublikowane w "International Journal of Trichology" sugeruje, że miedź może odgrywać ważną rolę w procesie wzrostu włosów. Odgrywa ważną rolę w porodukcji kolagenu i keratyny, substancji budujących włosy.
  • Krzem, krzemionka - pozyskiwane na przykład z ekstraktu ze skrzypu polnego lub z bambusa. Krzem wzmacnia strukturę włosów, umożliwiając wzrost grubszych i odporniejszych na uszkodzenia kosmyków.
  • Siarka - jest składnikiem aminokwasów takich jak cysteina i metionina, które są budulcem keratyny - głównego białka włosa. Siarka wpływa na wytrzymałość i elastyczność włosów oraz sprzyja ich szybszemu wzrostowi.

Jakie wyciągi roślinne wspierają zdrowe włosy?

  • Skrzyp polny - zawiera kwasy organiczne, minerały, flawonoidy, sterole i polifenole. 
  • Pokrzywa - w badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie w Helsinkach stwierdzono, że ekstrakt z pokrzywy może wspomagać leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn. Pokrzywa wpływa na poprawę krążenia krwi w skórze głowy, co sprzyja dotlenieniu i odżywieniu cebulek włosowych. 
  • Olej z wiesiołka - zawiera kwasy tłuszczowe odżywiające skórę głowy.
  • Likopen – karotenoid przeciwdziała aktywności hormonu DHT odpowiedzialnego za przerzedzające się włosy. Działa przeciwutleniająco, neutralizując wolne rodniki. Ma pozytywny wpływ na ochronę koloru włosów.
  • Ekstrakt z borówki – stymuluje mikrokrążenie skóry głowy, zapewniając lepszą podaż składników odżywczych do cebulki.
  • Bambus -  jest bogaty w krzem, który jest ważnym minerałem wspomagającym zdrowy wygląd włosów, skóry i paznokci. Krzem wpływa na produkcję kolagenu, który jest kluczowy dla elastyczności i jędrności skóry, a także wpływa na wzmocnienie struktury włosa.

Jeśli Twój suplement na włosy diety zawiera ekstrakty roślinne, upewnij się, że są standaryzowane na daną ilość substancji aktywnej. Preparat standaryzowany zawiera ściśle określoną ilość substancji wpływających na kondycję włosów. 

Przykład: suplement diety Hair+ zawiera ekstrakt z bambusa standaryzowany na 70% krzemionki;

Tabletki na wypadanie włosów - czy to dobry pomysł?

Należy pamiętać, że rozpoczęcie suplementacji nie zastąpi zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia. Jest ona podstawą do utrzymania zdrowych włosów, a suplementy na włosy mogą być tylko wspomagaczem i uzupełnieniem niedoborów. 

Tabletki na włosy są dobrym rozwiązaniem, jeśli:

      • nie masz ciągłego dostępu do świeżych owoców i warzyw,
      • nie spożywasz dużych ilości wołowiny, jaj, wątroby wołowej, łososia i innych pokarmów bogatych w biotynę,
      • w Twoim pokarmie nie ma wystarczająco cynku (najbogatsze w cynk są ostrygi, nasiona dyni i wołowina),
      • jeśli unikasz szpinaku i wątróbki bogatych w żelazo,  
      • jeżeli masz podstawy przypuszczać, że wchłanianie niektórych witamin i minerałów w Twoim organizmie może być zaburzone (np. z powodu stresu),
      • jeśli masz stwierdzone niedobory, 
      • jeżeli cierpisz na zaburzenia hormonalne (po konsultacji z lekarzem prowadzącym), 
      • jeśli zauważyłaś/eś nadmierne wypadanie lub przerzedzenie włosów. 

Zanim rozpoczniemy suplementację, zacznijmy od zdrowej diety.

tabletki na włosy

Najlepszy suplement na włosy

Spośród oferty producentów dostępnych w naszym sklepie, najlepszym suplementem na włosy jest kolagen Body Empire Hair+. Jest on źródłem witamin z grupy B, a dodatkowo w składzie znajdziemy m.in. selen, cynk, pokrzywę, witaminę C, A, E. Można powiedzieć, że Hair+ poza byciem typową tabletką na włosy, sprawdzi się jako kompleksowy suplement na urodę.

 

Jak długo stosować suplementy na włosy?

Zalecamy, aby suplementacja trwała około trzy miesiące. Po takim czasie najłatwiej zauważyć większość efektów. Nowe włosy potrzebują czasu, aby urosnąć i odbudować się. Pamiętajmy, aby podczas kuracji suplementem obserwować swoje włosy, czy widzimy jakieś efekty oraz, czy są one wystarczające. Wiele osób zauważy pierwsze efekty znacznie wcześniej, bo już po miesiącu, ale zawsze nasycanie organizmu witaminami trwa dłużej. Efekty są różne również ze względu na inny wiek, aktualny stan organizmu czy występowanie czynników ograniczających wchłanianie substancji odżywczych. Kuracja 3-miesięczna w przypadku skóry, na której rosną włosy wydaje się być właściwa. Po tym czasie można odstawić tabletki na włosy na 1 miesiąc i powtórzyć ponownie kurację.

Co jeszcze pomaga na wypadanie włosów?

W trosce o zdrowe włosy oprócz odpowiedniej diety i suplementacji warto stosować kosmetyki przeznaczone do ich pielęgnacji. Są to specjalne szampony łagodzące skórę głowy, peelingi oczyszczające, olejki zabezpieczające oraz wcierki i odżywki. Wszystkie te kosmetyki będą stymulować porost włosów i chronić je przed uszkodzeniami. Decydując się na konkretne produkty, pamiętajmy, żeby dokładnie czytać ich składy. Składniki, które trzeba unikać, ze względu na to, że zaszkodzą naszym włosom to: Alkohole SLS i SLES W ten sposób zapewnimy kompleksową pielęgnację swoim włosom.

Źródła:

    • Beoy LA, Woei WJ, Hay YK. Effects of tocotrienol supplementation on hair growth in human volunteers. Trop Life Sci Res. 2010;21(2):91-99.
    • Rondanelli M, Perna S, Peroni G, et al. A Randomized Double Blind Placebo Controlled Trial Evaluating Efficacy and Tolerance of a Novel Phenolic Antioxidant-Based Hair Serum in Treating Mild to Moderate Androgenetic Alopecia in Healthy Men and Women. J Cosmet Dermatol Sci Appl. 2019;09(04):260-276.
    • Oregon State University. Linus Pauling Institute. Micronutrient Information Center. Vitamin A and Skin Health.
    • National Institutes of Health (NIH) Office of Dietary Supplements. Biotin: Fact Sheet for Health Professionals.
    • "Trichology: Diseases of the Pilosebaceus Follicle" autorstwa Francisco Camacho-Martínez.
    • "Hair and Scalp Disorders: Medical, Surgical, and Cosmetic Treatments" autorstwa Amy McMichael i Maria Hordinsky.
    • "Hair Growth and Disorders" autorstwa Ulrike Blume-Peytavi, David A. Whiting i Ralph M. Trüeb.
    • American Academy of Dermatology.
    • "Physiology, Hair". StatPearls. NCBI.
    • "The weight of a single hair". Journal of Experimental Biology.
    • Księga Rekordów Guinnessa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium