Kupuję Razem: 0,00 zł


Kolagen na stawy - sportowiec trzymający się za kolano

Kolagen na stawy

Tkanki łączne zbudowane są prawie w 100% z kolagenu. Prawidłowe działanie stawów, które osłabia się wraz z wiekiem oraz przy dużym lub nieprawidłowym obciążeniu, może wspierać odpowiedni suplement - kolagen na stawy. Szukasz suplementu na stawy, kolagenu na kolana czy kolagenu dla sportowców - nasza analiza rynku suplementów pomoże Ci wybrać najmocniejszy kolagen na stawy.

 

PRZEŁĄCZ NA RANKING KOLAGENÓW NA URODĘ

Ranking 31 suplementów z kolagenem na stawy

Chcesz zadbać o stawy?

  • rankingu skupiamy się na działaniu suplementu na stawy. Jeżeli Twoim celem jest piękna skóra i zdrowe włosy, to zapraszamy na ranking kolagenów na skórę i włosy (kliknij).
  • Organizm dobrze syntetyzuje kolagen, jeżeli ma dostarczoną odpowiednią ilość odpowiednich aminokwasów m.in. proliny, glicyny i hydroksyproliny oraz witaminy C.
  • Aminokwasy do budowy kolagenu zapewnisz sobie jedząc m.in. ryby, żółtka jaj, kurze łapki itp. Więcej informacji, w czym jest kolagen, znajdziesz na naszym blogu.
  • Chrząstka stawowa zbudowana jest głównie z kolagenu typu II, ale w przypadku suplementu na stawy nie ma znaczenia, czy zawiera on kolagen typu  I, II czy III, bo aminogramy tych typów są bardzo zbliżone - w każdym przypadku dostarczysz odpowiedniej ilości aminokwasów, z których powstaje ustrojowy kolagen.
  • Dobry kolagen na stawy zawiera siarczan glukozaminysiarczan chondroityny oraz witaminę C.
  • Najlepsze efekty daje suplementacja przez min. 3 miesiące, ale efekty można odczuć już po 2-4 tygodniach stosowania kolagenu. Ważna jest systematyczność. Dłuższa suplementacja przyniesie lepsze efekty.
  • Chcąc zadbać o stawy zapewnij dobre nawodnienie organizmu oraz prawidłowe ćwiczenia. Ruch dostarczy organizmowi bodźce potrzebne do skutecznej dystrybucji kolagenu do stawów. Ćwiczenia skonsultuj z fizjoterapeutą.
  • Więcej o tym, jaki kolagen na stawy wybrać przeczytasz w treści poniżej rankingu.

Ponad 96% kupujących oceniło pozytywnie polecone przez nas produkty z TOP 3 rankingów - średnia ocena głosów w ankietach potransakcyjnych to aż 4.93 /5.00!

Ranking zaktualizowano: 2023-11-23

Kolagen na stawy

Flex Empire Flex Empire
Producent: Body Empire
Nasza cena:

129,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kolagen PRO Kolagen PRO
Nasza cena:

145,00 zł

szt.
zobacz więcej
ReBeauty Booster Verisol F ReBeauty Booster Verisol F
Producent: Body Empire
Nasza cena:

146,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kolagen MSM +PLUS Kolagen MSM +PLUS
Producent: Visanto
Nasza cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
FlexMe FlexMe
Nasza cena:

139,00 zł

szt.
zobacz więcej
Doppelherz System Kollagen 11 000 Plus Doppelherz System Kollagen 11 000 Plus
Producent: Doppelherz
Nasza cena:

110,00 zł

szt.
zobacz więcej
Duolife Collagen Duolife Collagen
Producent: Duolife
Nasza cena:

139,00 zł

szt.
zobacz więcej
 Intenson Kolagen Morski Intenson Kolagen Morski
Producent: Intenson
Nasza cena:

69,99 zł

szt.
zobacz więcej
Orton Flex Orton Flex
Producent: Lek-Am
Nasza cena:

62,00 zł

szt.
zobacz więcej
Flexagen Flexagen
Producent: Olimp Labs
Nasza cena:

119,00 zł

szt.
zobacz więcej
ReviFlexin ReviFlexin
Producent: Nordfarm
Nasza cena:

52,00 zł

szt.
zobacz więcej
KFD Premium Collagen+ KFD Premium Collagen+
Producent: KFD
Nasza cena:

55,00 zł

szt.
zobacz więcej
4Flex 4Flex
Producent: Bausch Health
Nasza cena:

65,00 zł

szt.
zobacz więcej
Primabiotic Collagen Primabiotic Collagen
Producent: Primabiotic
Nasza cena:

239,00 zł

szt.
zobacz więcej
Primabiotic Collagen Sport Primabiotic Collagen Sport
Producent: Primabiotic
Nasza cena:

249,00 zł

szt.
zobacz więcej
Flexus Shots Flexus Shots
Producent: Valentis
Nasza cena:

72,00 zł

szt.
zobacz więcej
 Intenson Kolagen Sport Intenson Kolagen Sport
Producent: Intenson
Nasza cena:

49,99 zł

szt.
zobacz więcej
4F FUEL Flex Shot 4F FUEL Flex Shot
Producent: 4F Fuel
Nasza cena:

3,99 zł

szt.
zobacz więcej
Flexus Booster Flexus Booster
Producent: Valentis
Nasza cena:

65,00 zł

szt.
zobacz więcej
Collaflex Sport Collaflex Sport
Producent: Oleofarm
Nasza cena:

44,00 zł

szt.
zobacz więcej
Collibre Active Drink Collibre Active Drink
Producent: Collibre
Nasza cena:

299,00 zł

szt.
zobacz więcej
Collibre Vital Drink Collibre Vital Drink
Producent: Collibre
Nasza cena:

299,00 zł

szt.
zobacz więcej
Artresan Optima Artresan Optima
Producent: USP Zdrowie
Nasza cena:

45,00 zł

szt.
zobacz więcej
KolagenCito KolagenCito
Producent: Reutter
Nasza cena:

40,00 zł

szt.
zobacz więcej
Colafit Colafit
Producent: GorVita
Nasza cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej
Flexit Drink Flexit Drink
Producent: NUTREND
Nasza cena:

49,99 zł

szt.
zobacz więcej
Vital Proteins Collagen Peptides Vital Proteins Collagen Peptides
Producent: Vital Proteins
Nasza cena:

95,99 zł

szt.
zobacz więcej
Colladrop Flex kolagen morski 5000 mg Colladrop Flex kolagen morski 5000 mg
Producent: Aura Herbals
Nasza cena:

119,90 zł

szt.
zobacz więcej
Skoczylas Kolagen z łososia na stawy Skoczylas Kolagen z łososia na stawy
Producent: Skoczylas
Nasza cena:

116,00 zł

szt.
zobacz więcej
So Good Perfect Collagen 450 g So Good Perfect Collagen 450 g
Nasza cena:

99,99 zł

szt.
zobacz więcej

Jaki kolagen na stawy wybrać?

Dokonując wyboru suplementu na stawy, należy zwrócić uwagę na ilość kolagenu, jego postać oraz źródło. Wśród kolagenów na stawy najbardziej popularny jest kolagen pochodzenia wołowego lub wieprzowego, ponieważ jest on najtańszy i łatwiej go pozyskać. W naszym rankingu znajdziesz także produkty z kolagenem rybim, który jest najbardziej zbliżony do ludzkiego. W sytuacji, kiedy nie ma informacji, jaki jest kolagen w składzie, najprawdopodobniej jest on pochodzenia wołowego lub wieprzowego.

Kolagen można uzyskać metodą hydrolizacji lub liofilizacji. Liofilizaty częściej występują w kapsułkach i mają bardziej aktywną formę, ponieważ zawierają tzw. peptydy sygnałowe. Hydrolizaty kolagenu występują raczej w formie proszku i są mniej aktywne, ponieważ ulegają większemu rozdrobnieniu. Dlatego produkty z liofilizatem zawierają mniejszą dawkę kolagenu niż hydrolizaty.

Kolagen na stawy można więc przyjmować w różnej formie: kolagen w tabletkach, szoty kolagenowe lub kolagen w proszku do rozrobienia z płynem.

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie substancje dodatkowe znajdują się w suplemencie, bo w przypadku suplementu na stawy, to właśnie te składniki będą mogły łagodzić stany zapalne, zmniejszać ból czy zwiększać produkcję mazi stawowej.

Jaki typ kolagenu jest najlepszy na stawy?

Do tej pory w stawach zidentyfikowano 8 białek kolagenowych, ale występującym najczęściej jest kolagen typu II. Stanowi on aż 90% chrząstki i to dzięki niemu stawy zachowują ruchliwość. Oczywiście prawidłowo działający aparat ruchu potrzebuje zarówno kolagenu typu I, którego jest w organizmie najwięcej, ale także pozostałych, bo sprawne stawy to także silne kości, zdrowy układ krwionośny i mięśnie.

Kolagen na stawy dla sportowców również powinien zawierać zarówno kolagen typu II, jak i I czy III. Lepszy dla sportowców jest kolagen hydrolizowany kolagen rybi.

Witamina C, glukozamina i chondroityna - istotne składniki suplementów z kolagenem na stawy

Kolagen jest niezbędny do utrzymania zdrowych i ruchomych stawów, ponieważ jest budulcem więzadeł, ścięgien i chrząstki stawowej. Wraz z wiekiem, w naszym organizmie ubywa kolagenu, co jest procesem naturalnym. Objawia się to bólem i dyskomfortem w np. obrębie stawów. Dlatego warto wspomóc produkcję kolagenu, sięgając po dobry suplement, aby poprawić ruchomość i mobilność.

Oprócz kolagenu istotne są substancje dodatkowe zawarte w preparatach. Witamina C to jeden z najważniejszych składników, które naszym zdaniem powinny być obecne w suplemencie z kolagenem, ponieważ po prostu jest potrzebna do syntezy kolagenu w organizmie. Jeśli brak jej w suplemencie - łatwo ją uzupełnić stosując dietę bogatą w produkty takie jak papryka, natka pietruszki, czy dzika róża (więcej o witaminie C w naszym artykule witamina C i kolagen - para idealna).

Kolejnym istotnym składnikiem jest glukozamina, która działa przeciwzapalnie i również bierze udział w produkcji kolagenu. Najczęściej towarzyszy jej chondroityna, która uelastycznia tkanki i wspiera wytrzymałość stawów.

Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem mazi stawowej, który amortyzuje stawy i nadaje sprężystości, dlatego warto, aby był w składzie suplementu. Oprócz tych najważniejszych substancji wskazane jest, aby w produkcie były witaminy takie jak B, A, E.

Rezultaty stosowania kolagenu

Większość suplementów wymienionych w naszym rankingu kolagenów na stawy zawiera przede wszystkim kolagen, ale również substancje dodatkowe wspierających jego produkcję.

Suplementacja ma na celu utrzymać zdrowe stawy i wspomóc ich pracę. W efekcie można się spodziewać poprawy ruchomości stawów i większej mobilności.

Suplementy na stawy zawierają substancje przeciwzapalne, takie jak np. MSM, witamina B5, bor. Dzięki temu można złagodzić stany zapalne stawów i pozbyć się ewentualnego dyskomfortu związanego z bólem oraz nabrać elastyczności. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, suplement jest wsparciem dla stawów, w postaci źródła wartościowych substancji, natomiast nie jest lekiem dla ciężkich schorzeń.

Kompleksowo zadbaj o swoje stawy

Uzupełnienie niedoborów witamin i składników to bardzo ważna kwestia, ale pamiętaj, żeby działać też na innych płaszczyznach, aby poprawić pracę swoich stawów. Sam kolagen na stawy nie rozwiąże problemów. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu i o prawidłową wagę ciała. Pozbycie się nadwagi jest bardzo ważne, ponieważ w ten sposób można odciążyć stawy. Wraz z dbaniem o prawidłową wagę idzie odpowiednia aktywność fizyczna. Regularne treningi zwiększają wydzielanie mazi stawowej, poprawiają stabilizację i mobilność. Odpowiednie ćwiczenia najlepiej dobrać i skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą. Warto pamiętać o prawidłowej postawie ciała, dobrze dobranym obuwiu i zdrowej, zróżnicowanej diecie.

W jakich porach dnia stosować kolagen na stawy?

Więcej o tym, w jakich porach dnia najlepiej suplementować kolagen na stawy piszemy w artykule: "Kiedy pić kolagen i jak długo stosować, by działał cuda?"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium