Kolagen suplement

Suplementy kolagenowe

70% skóry, włosów i paznokci oraz blisko 100% tkanek łącznych składa się z kolagenu. To białko dosłownie trzyma nas razem – od włosów na głowie aż po każdy centymetr skóry. Wraz z wiekiem naturalna produkcja kolagenu ulega znacznemu spowolnieniu. Jeżeli masz więcej niż 25 lat, już ubywa Ci białka młodości. Dzięki suplementacji preparatami z kolagenem i odpowiedniej diecie możesz spowolnić procesy starzenia i poprawić kondycję całego organizmu.

Kolagen w jedzeniu czy suplementacja kolagenem?

Przez wiele lat dietetyka uważała kolagen spożywany w pokarmach za bezpośrednio nieprzyswajalny. Dziś już wiemy, że przyswajalność kolagenu z konsumowanej żelatyny jest niewielka – to ok. 3-4%. Nieco więcej kolagenu można przyswoić z podrobów, golonek, gotowanych chrząstek i innych fragmentów skóry i tkanek zwierzęcych, w których dominują proteiny kolagenowe.  Aby zaobserwować różnicę, należy włączyć takie produkty do diety i spożywać  je regularnie.

Procesy budulcowe komórek potrzebują jednak czegoś więcej – białek rozszczepionych do postaci wolnych aminokwasów. Właśnie z rozszczepionych aminokwasów w procesach anabolicznych, nasz organizm buduje swoje własne proteiny.

Wchłanianie kolagenu z przewodu pokarmowego

Kolagen różni się od pozostałych protein wysoką zawartością aminokwasów – glicyny, proliny, lizyny, hydroksyproliny i hydroksylizyny. Jest bardzo delikatny – rozkładają go nasze kwasy żołądkowe. Mówiąc „suplementacja kolagenem” mamy na myśli suplementowanie takich aminokwasów, jakie budują kolagen, a ściślej – białka kolagenowe.

Czy można jeść kolagen w żelu?

Jak możemy przeczytać na forach dystrybutorów i użytkowników – hydrat kolagenu w postaci żelu bywa spożywany jako suplement. Absolutnie odradzamy jednak jedzenie czegokolwiek, co zostało zarejestrowane jako kosmetyk. W najlepszym przypadku możemy nabawić się problemów żołądkowych. Preparaty kosmetyczne są w produkcji przygotowywane zupełnie inaczej, niż substancje spożywcze, a na rynku znajdziemy wiele suplementów diety z kolagenem – jest z czego wybierać.

Kolagen jako suplement diety – efekty

Kolagen rybi jako suplement, stosowany razem z kolagenem w postaci kosmetyku, odbudowuje elastyczność skóry, likwiduje zmarszczki suche, spłyca zmarszczki starcze i spowalnia proces powstawania nowych. Jeżeli jesteś na diecie, kolagen pomoże w odbudowie zwiotczeń skóry powstałych podczas odchudzania. Kolagenowe suplementy diety wspomagają walkę z cellulitem i regeneracji po zabiegach medycyny estetycznej. Skutecznie działają w przypadku oparzeń słonecznych.

Suplementy diety z kolagenem mogą przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych kości i stawów oraz w schorzeniach reumatycznych – przynajmniej tak donoszą zadowoleni użytkownicy. Uprawiasz sport? Kolagen w tabletkach, proszku i płynie stymuluje również przyrost tkanki mięśniowej po treningach.

Suplementacji kolagenem przypisuje się także właściwości lecznicze – zwłaszcza wspomaganie leczenia schorzeń organów wewnętrznych, a nawet depresji i nerwic. Do tej pory nie potwierdzono badaniami, jakoby kolagen przyjmowany doustnie mógł wyleczyć skutecznie jakąś dolegliwość, tym bardziej o podłożu neurologicznym.

Kolagen w tabletkach na zmarszczki

Skuteczność suplementacji kolagenu rybiego w celu poprawy stanu skóry dowiodły badania przeprowadzone przez francuskie laboratoria COSderma. Kolagen rybi jako nutrikosmetyk w znaczącym stopniu zwiększa aktywność kolagenu w skórze, stymuluje jego odbudowę, powodując wyraźne odmłodzenie skóry już po kilkudziesięciu dniach stosowania. W eksperymencie trwającym 12 tygodni wzięło udział 106 zdrowych kobiet w wieku od 40 do 65 lat. Analiza wyników pokazała, że skóra kobiet zażywających preparat z kolagenem rybim uległa poprawie już po 28 dniach stosowania!

Kolagen na stawy

Suplementowanie kolagenu nie spowoduje odbudowy i naprawienia uszkodzonych chrząstek czy łąkotek – przynajmniej nic takiego do tej pory nie udowodniono. Może jednak przynieść znaczną ulgę; suplementowanie kolagenu pomaga w chorobach zwyrodnieniowych stawów, łagodząc ich przebieg. Obiecujące wyniki przynosi stosowanie kolagenu jako suplementu diety w reumatoidalnym zapaleniu stawów, niestety wciąż nie przeprowadzono badań dających jednoznaczne wyniki, udowodniających właściwości lecznicze.

Poniżej znajdziesz wyłącznie rekomendowane przez nasz zespół suplementy z kolagenem.

Przejdź do porównania kolagenu w tabletkach: liofilizatów kolagenu rybiego --> 

Rozwiń poradnik

Miejsce 1.

CollUp
CollUp

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 199,00 zł
zobacz

Nasza ocena

86/100

Skład

Rodzaj kolagenu:
  • Liofilizat kolagenu rybiego - 60 mg / dawka
Dodatki:
  • Standaryzowane ekstrakty: borówka, bambus i dzika róża
 

Nasza opinia

Standaryzowane ekstrakty wysokiej jakości w kompozycji wspierającej tworzenie kolagenu ustrojowego. Dobry stosunek ceny do jakości.

Sugerowana dawka dzienna

3,30 zł / 1 kapsułka

Miejsce 2.

LyoColl
LyoColl

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 89,00 zł
zobacz

Nasza ocena

75/100

Skład

Rodzaj kolagenu:
  • Liofilizat kolagenu rybiego - 100 mg / dawka
Dodatki:
  • Brak
 

Nasza opinia

Duża dawka kolagenu w jednej kapsułce. Minus - brak substancji wspierających.

Sugerowana dawka dzienna

3,00 zł / 1 kapsułka

Miejsce 3.

Colvita
Colvita

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 167,00 zł
zobacz

Nasza ocena

71/100

Skład

Rodzaj kolagenu:
  • Liofilizat kolagenu rybiego - 24 mg / dawka
Dodatki:
  • Witamina E
  • Algi
 

Nasza opinia

Dodatek alg i jodu. Pierwszy polski liofilizat kolagenu. Wysoka jakość surowców. Minus - wysoka cena.

Sugerowana dawka dzienna

5,50 zł / 2 kapsułki

Miejsce 4.

Witamina C-olway z kolagenem
Witamina C-olway z kolagenem

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 199,00 zł
zobacz

Nasza ocena

65/100
Sugerowana dawka dzienna:

3,30 zł / 0,5 saszetki

Skład

Rodzaj kolagenu:
  • Hydrolizat kolagen rybiego - 500 mg / dawka
Dodatki:
  • Standaryzowany ekstrakt: dzika róża (70% witaminy C)
 

Nasza opinia

Kolagen do picia. Bardzo duża zawartość proliny w kolagenie. Świetny aminogram. Minus - mała dawka kolagenu w sugerowanej porcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl