Kupuję Razem: 0,00 zł

Kolagen morski - Opinia eksperta i najlepsze TOP 3

2
Kolagen morski - Opinia eksperta i najlepsze TOP 3

Kolagen morski to nazwa rodzaju kolagenu pozyskiwanego od ryb morskich i oceanicznych. Kolagen morski to często także nazwa handlowa kolagenu do picia lub w tabletkach, a nawet kolagenu do twarzy. Kolagen morski, jako kolagen rybi to najlepszy kolagen. Podpowiadamy, jaki wybrać, by uzyskać najlepszy efekt.

Co to jest kolagen morski?

Kolagen morski to nazwa handlowa, ale także potoczna używana na kolagen rybi pochodzący od ryb z mórz i oceanów. Kolagen morski można spotkać zarówno jako kolagen do picia, kolagen w tabletkach, ale także jako kolagen do twarzy. Kolagenem morskim mogą być nazywane hydrolizaty kolagenu i liofilizaty kolagenu (dostępne w suplementach) oraz hydraty (dostępne w kosmetykach).

Więcej o kolagenie morskim przeczytasz w tym artykule, w którym opisujemy dokładnie kolagen rybi.

Czy kolagen morski jest najlepszy? Opinia eksperta

Uznajemy, że kolagen rybi jest lepszy od kolagenu wołowego lub wieprzowego.

  • Kolagen morski (rybi) ma więcej peptydów sygnałowych, a ich suplementowanie powoduje bardziej efektywną pracę fibroblastów, naszych własnych fabryczek kolagenu. Wynika to z faktu, że ryby rosną całe życie, a więc skóra ryb musi być wyjątkowo elastyczna, mocna i odporna na rozciąganie. Wymaga szybkiej odbudowy. Gdyby ten proces nie następował, rybia skóra rwałaby się, nie nadążając za wydłużającym się ciałem.
  • Kolagen jest mniej usieciowiony niż bydlęcy czy ze skór lub ścięgien wieprzowych. Ma rzadziej rozłożone wiązania wodorowe. To znaczy, że może być mniej agresywnie przetwarzany niż kolagen z innych źródeł. Przy jego produkcji używa się mniejszej ilości enzymów do tworzenia roztworu, a więc więcej delikatnych peptydów sygnałowych zachowuje swoją formę. 
  • Ryby, szczególnie te z czystych, zimnych wód, mogą oferować kolagen o wyższej czystości w porównaniu z kolagenem pozyskiwanym z bydła, które może być narażone na różne zanieczyszczenia środowiskowe.
  • Kolagen rybi jest zazwyczaj lepiej tolerowany i wykazuje mniejsze ryzyko reakcji alergicznych niż kolagen pozyskiwany z bydła lub świń. 

Czy kolagen morski jest lepszy od kolagenu rybiego z ryb słodkowodnych? 

Nie można uznać, że kolagen pochodzący od ryb morskich będzie posiadał lepsze cechy niż kolagen pochodzący z ryb słodkowodnych. Tu należałoby postawić znak równości.

  • Zważywszy na fakt, że najczęściej surowiec do produkcji kolagenu jest pozyskiwany ze skór będących odpadami przy hodowli i obróbce ryb do celów spożywczych, to ze względu na fakt, iż obecnie wiele gatunków ryb morskich jest pozyskiwanych ze sztucznych hodowli, nie można uznać, że morski będzie najlepszym.
  • Nie ma badań porównujących kolagen z ryb morskich i kolagen z ryb słodkowodnych.

Jaki kolagen morski (rybi) jest najlepszy w naszej opinii?

W naszym serwisie zajmujemy się przede wszystkim oceną kosmetyków i suplementów zawierających kolagen. Posiadamy 3 rankingi kolagenów z blisko 100 produktami z kolagenem, które odpowiadają konkretnym potrzebom.

KOLAGEN MORSKI NA STAWY?

RANKING KOLAGENÓW NA STAWY

KOLAGEN MORSKI DO PICIA NA URODĘ?

RANKING KOLAGENÓW DO PICIA

KOLAGEN MORSKI DO TWARZY?

RANKING KOLAGENÓW DO TWARZY

Kolagen morski - TOP 3 naszych rankingów

TOP 1 - Najmocniejszy kolagen morski na stawy

W naszej ofercie mamy już 33 kolageny na stawy. Około połowa posiada w swoim składzie hydrolizowany kolagen rybi, a 70% z nich deklarowanych jest jako kolagen morski.

Obecnie w naszej opinii najlepszym suplementem zawierającym kolagen morski jest Flex Empire. Uznajemy go za najlepszy ze względu na fakt połączenia 2 rodzajów kolagenów - 3000 mg hydrolizowanego kolagenu rybiego Naticol oraz 300 mg liofilizowanego kolagenu rybiego połączonego z zielonym groszkiem.

 

 

TOP 1 - Najmocniejszy kolagen morski dla urody

W naszej ofercie mamy już 50 kolagenów o celowanym działaniu na urodę - skórę, włosy i paznokcie. Takie produkty charakteryzuje skład bogaty w cenne witaminy i minerały, np. biotynę, bez których tracimy piękno.

Obecnie w naszej opinii dobrym suplementem urodowym z kolagenem morskim jest Kolagen Pro + Biotyna. Uznajemy go za świetny, ponieważ zawiera dużą dawkę hydrolizowanego kolagenu rybiego, chondroitynę i glukozaminę, odpowiednio dużą dawkę witaminy C oraz biotyny.

 

Jeśli wolisz łykać kapsułki zamiast pić kolagen morski, wybierz kolagen Body Rebeauty. Jest to w naszej opinii najlepszy kolagen morski w kapsułkach o działaniu urodowym. Ma bardzo bogaty skład i atrakcyjną cenę. 

 

TOP 1 - Najmocniejszy kolagen morski do twarzy

W naszej ofercie mamy aż 21 żeli z kolagenem rybim. Wśród nich znajdziemy kolagen naturalne, jak i kolagen natywny. Wiele kosmetyków posiada dodatkowe składniki aktywne, które mają np. łagodzić stany zapalne.

Obecnie według naszej opinii najlepsze rybie kolageny do twarzy oferuje Collife. Marka posiada w ofercie aż 4 rodzaje żeli - dwa białe (White) i dwa szare (Black). W każdej serii znajdziemy kolagen z i bez hialuronu. A poniżej jeden z przedstawicieli. Collife Black z hialuronem, który występuje tylko w wersji 100 ml. Inne posiadają również mniejsze pojemności, bo np. 30 ml czy 50 ml.

 

 

Komentarze do wpisu (2)

12 grudnia 2023

Kolagen do picia na stawy jest ok, najlepszy z kadzidłowcem. Cena.

12 grudnia 2023

Przypuszczam, że chodzi panu o hydrolizat kolagenu rybiego z ekstraktem z Boswellia serrata, kadzidłowcem indyjskim. Ten ekstrakt w składzie ma kolagen Flex Empire. Cena w Wybieramy Kolagen to 129 zł. Tu przejdzie pan do karty produktu: https://wybieramykolagen.pl/body-empire/flex-empire Za zapis do newslettera może Pan otrzymać dodatkowe 5% zniżki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium