Kupuję Razem: 0,00 zł

Kolagen morski - Opinia eksperta i najlepsze TOP 3

0
Kolagen morski

Kolagen morski to nazwa rodzaju kolagenu pozyskiwanego od ryb morskich i oceanicznych. Kolagen morski to często także nazwa handlowa kolagenu do picia lub w tabletkach, a nawet kolagenu do twarzy. Kolagen morski, jako kolagen rybi to najlepszy kolagen. Podpowiemy, jaki wybrać, by uzyskać najlepszy efekt.

Co to jest kolagen morski?

Kolagen morski to nazwa handlowa, ale także potoczna używana na kolagen rybi pochodzący od ryb z mórz i oceanów. Kolagen morski można spotkać zarówno jako kolagen do picia, kolagen w tabletkach, ale także jako kolagen do twarzy. Kolagenem morskim mogą być nazywane hydrolizaty kolagenu i liofilizaty kolagenu (dostępne w suplementach) oraz hydraty (dostępne w kosmetykach).

Więcej o kolagenie morskim przeczytasz w tym artykule, w którym opisujemy dokładnie kolagen rybi.

Czy kolagen morski jest najlepszy? Opinia eksperta

Uznajemy, że kolagen rybi jest lepszy od kolagenu wołowego lub wieprzowego. Nie można jednak uznać, że kolagen pochodzący od ryb morskich będzie posiadał lepsze cechy niż kolagen pochodzący z ryb słodkowodnych. Tu należałoby postawić znak równości.

Zważywszy na fakt, że najczęściej surowiec do produkcji kolagenu jest pozyskiwany ze skór będących odpadami przy hodowli i obróbce ryb do celów spożywczych, to ze względu na fakt, iż obecnie wiele gatunków ryb morskich jest pozyskiwanych ze sztucznych hodowli, nie można uznać, że morski będzie najlepszym.

Nie ma badań porównujących kolagen z ryb morskich i kolagen z ryb słodkowodnych.

Badania i analiza profilu aminokwasów wskazuje jednoznacznie wyższość kolagenu rybiego nad pochodzącym od ssaków.

Jaki kolagen morski (rybi) jest najlepszy w naszej opinii?

W naszym serwisie zajmujemy się przede wszystkim oceną kosmetyków i suplementów zawierających kolagen. Posiadamy na chwilę obecną 3 rankingi z blisko 80 produktami z kolagenem, które odpowiadają konkretnym potrzebom.

 

KOLAGEN MORSKI NA STAWY?

RANKING 24 KOLAGENÓW NA STAWY

KOLAGEN MORSKI DO PICIA NA URODĘ?

RANKING 27 KOLAGENÓW NA URODĘ 

KOLAGEN MORSKI DO TWARZY?

RANKING 18 KOLAGENÓW DO TWARZY 

 

Kolagen morski - TOP 3 naszych rankingów

TOP 1 - Najmocniejszy kolagen morski na stawy

W naszej ofercie mamy już 24 kolageny na stawy. Około połowa posiada w swoim składzie hydrolizowany kolagen rybi, a 70% z nich deklarowanych jest jako kolagen morski.

 

Obecnie według naszej opinii najlepszym suplementem zawierającym kolagen morski jest Flex Empire. Uznajemy go za najlepszy ze względu na fakt połączenia 2 rodzajów kolagenów - 3000 mg hydrolizowanego kolagenu rybiego Naticol oraz 300 mg liofilizowanego kolagenu rybiego połączonego z zielonym groszkiem.

 

 

TOP 1 - Najmocniejszy kolagen morski dla urody

W naszej ofercie mamy już 27 kolagenów działających celowo na urodę - skórę, włosy i paznokcie. Takie produkty charakteryzuje posiadanie cennych witamin i minerałów, bez których tracimy piękno.

Obecnie według naszej opinii najlepszym suplementem urodowym z kolagenem morskim jest Kolagen Pro + Biotyna. Uznajemy go za najlepszy ponieważ zawiera dużą dawkę hydrolizowanego kolagenu rybiego, chondroitynę i glukozaminę, odpowiednio dużą dawkę witaminy C oraz biotyny.

 

 

TOP 1 - Najmocniejszy kolagen morski do twarzy

W naszej ofercie mamy aż 17 żeli z kolagenem rybim. Wśród nich znajdziemy kolagen naturalne, jak i kolagen natywny. Wiele kosmetyków posiada dodatkowe składniki aktywne, które mają np. łagodzić stany zapalne.

Obecnie według naszej opinii najlepsze rybie kolageny do twarzy oferuje Collife. Marka posiada w ofercie aż 4 rodzaje żeli - dwa białe (White) i dwa szare (Black). W każdej serii znajdziemy kolagen z i bez hialuronu. A poniżej jeden z przedstawicieli. Collife Black z hialuronem, który występuje tylko w wersji 100 ml. Inne posiadają również mniejsze pojemności, bo np. 30 ml czy 50 ml.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium