Kupuję Razem: 0,00 zł


Maseczki w płachcie

Maseczki do twarzy - w płachcie i w kremie

Korzystając z oferty marek kosmetycznych, stworzyliśmy kategorię maseczek do twarzy, które urozmaicają codzienną pielęgnację. Znajdują się w niej maseczki w płachcie i w kremie. Na bieżąco staramy się poszerzać ofertę produktów. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na dole strony, dotyczącym fenomenu masek do twarzy.

Maseczki w płachcie

Czym jest maseczka do twarzy?

Maseczka na twarz jest zabiegiem kosmetycznym, który możemy wykonać samemu w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie. Stanowi niezbędny element pielęgnacji, ze względu na swoje konkretne działania na skórę. Maseczki do twarzy stosujemy, aby poprawić kondycję cery i przeciwdziałać jej przesuszeniu. Są dobrym rozwiązaniem, ponieważ sama procedura stosowania maseczki na twarz nie jest skomplikowana i długa. Zajmie nam ok. 10-15 min w zależności od rodzaju maski. Wybór maseczek do twarzy jest szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie. Maseczkę należy dobierać pod względem swoich upodobań i tego, jaki mamy rodzaj cery. Domowe maseczki na twarz mają różne przeznaczenie m.in. oczyszczanie, nawilżenie, odmłodzenie, czy odżywienie skóry

 

Maseczka w płachcie

 

Jakie są rodzaje maseczek do twarzy?

Na rynku kosmetycznym mamy szeroki wybór maseczek do pielęgnacji twarzy. Możemy je podzielić ze względu na sposób ich aplikacji oraz jakie mają działanie i przeznaczenie.

 

Maseczki na twarz podzielone ze względu na sposób nakładania:

  • Maseczka w płachcie 

Idea maseczek w płachcie wywodzi się z Korei Południowej, ponieważ słyną oni z wieloetapowej pielęgnacji cery. Chociaż początkowo powstały w Japonii, to właśnie koreańczycy są ekspertami w tej dziedzinie. Są tam najbardziej popularne, stąd też wszystkie maseczki w płachcie często określamy jako “koreańskie maseczki”.  Jest to delikatna tkanina w kształcie twarzy, ze specjalnym wycięciem na oczy, usta i dziurki nosa. Jest nasączona esencją bogatą w składniki aktywne. Stanowi swego rodzaju kompres na twarz, który ma za zadanie przede wszystkim ukoić skórę. Są najczęściej wykonane z delikatnej bawełny, mikrofibry, czy biocelulozy, ale również hydrożelu. Te ostatnie mają właściwości chłodzące, przez co wzmacniają efekt uspokojenia podrażnionej skóry. Esencja, w której są namoczone maski w płachcie to serum ze skoncentrowanymi składnikami, najczęściej jest to kwas hialuronowy, kolagen, witamina C, czy różne wyciągi i ekstrakty roślinne

  • Maseczka w kremie

Ten rodzaj maseczek jest bardziej zbliżony do gęstego kremu, bogatego w skoncentrowane składniki aktywne. Zamknięty jest najczęściej w słoiczkach lub tubkach, bezpośrednio gotowy do użycia. Maseczki w kremie nakładamy szpatułką, specjalistycznym pędzlem lub łyżką w bardziej domowych warunkach. Do masek w kremie zaliczmy również maski w proszku np. glinki, które po dodaniu wody przyjmują konsystencję gęstego kremu.

  • Maseczka peel off

Jest to maseczka na twarz w formie gęstego żelu, który po rozprowadzeniu na skórze łączy się w jedną warstwę i zastyga. Następnie, jak sama nazwa wskazuje, należy zerwać powłokę maski z twarzy. Ten rodzaj maski kojarzony jest z oczyszczeniem skóry, często nazywana jest również jako “maseczka na wągry”. Zrywając ją, towarzyszy nam przekonanie, że dogłębnie oczyszczyliśmy skórę, wyciągając z niej zaskórniki i usuwając martwy naskórek. Nie jest ono do końca prawdziwe, ponieważ maską możemy wyrządzić sobie więcej krzywdy. Należy pamiętać, że nie jest ona do każdego rodzaju cery. Zrywając warstwę maski, bardzo podrażniamy skórę. Ruch ten powoduje zaczerwienienie, wysuszenie, a czasami nawet ból i pieczenie skóry. Taka cera jest jeszcze bardziej narażona na zanieczyszczenia, które powodują szereg innych problemów, takich jak przetłuszczanie się, czy zapychanie porów. 

 

Najpopularniejsze rodzaje maseczek do twarzy podzielone ze względu na ich działanie i substancje aktywne:

 

  • Maseczka nawilżająca do twarzy - najczęściej jest z dodatkiem kwasu hialuronowego i kolagenu, które w połączeniu dają maksymalne nawilżenie skórze. Tego rodzaju maski zawierają różne wyciągi roślinne, które działają łagodząco, kojąco i uspokajająco. Należy do nich lawenda, rumianek, czy aloes. 
  • Maseczka oczyszczająca do twarzy - w tej kategorii królują glinki, które działają ściągająco, złuszczająco i wyciągająco. Skutecznie przeciwdziałają zaskórnikom i innym zanieczyszczeniom. Częstym składnikiem w maseczkach oczyszczających jest również węgiel aktywny, który zbiera nadmiar sebum. Takie maski wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. 
  • Maseczka przeciwzmarszczkowa do twarzy - inaczej maseczka liftingująca do twarzy, jej podstawą jest kolagen, ponieważ to on jest głównym składnikiem  przeciwstarzeniowym. Celem jest poprawa owalu twarzy, wypełniając przy tym zmarszczki. Daje efekt natychmiastowego napięcia skóry. 

 

Maseczka w płachcie jako najlepszy wybór 

Spośród wszystkich maseczek do twarzy, to właśnie maski w płachcie okazują się najlepszym wyborem. Świadczy o tym czas poświęcony na ten krok pielęgnacji. Maseczki w płachcie są najszybsze w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają skomplikowanego procesu nakładania, czy zmywania, jak to ma miejsce w maseczkach z glinką. Podczas ich stosowania nie pobrudzimy sobie ubrań, czy rąk, a pielęgnacja jest higieniczna, ponieważ zużytą tkaninę wyrzucamy od razu po ściągnięciu. Efekt jest natychmiastowy, a samo noszenie maski jest przyjemne i relaksujące. Dodatkowo maseczki w płachcie są bardzo kompaktowe, zajmują mało miejsca i łatwo je zabrać ze sobą w podróż.

 

Maseczka na twarz w płachcie

 

Jak stosować maseczki w płachcie?

Pamiętajmy, aby przed zastosowaniem maseczki dokładnie oczyścić skórę z makijażu i innych zanieczyszczeń. Następnie możemy spryskać twarz ulubionym tonikiem bez alkoholu, ale nie jest to konieczny krok. Przed otworzeniem opakowania warto rozmasować saszetkę ze względu na to, że serum mogło spłynąć na spód opakowania, podczas leżenia na półce. Dzięki temu mamy pewność, że tkanina na nowo nasiąknie płynem. Maskę delikatnie wyciągnąć z opakowania, rozłożyć i nałożyć na twarz delikatnie gładząc, aby dobrze trzymała się skóry. Nosimy maseczkę na twarzy tyle, ile jest napisane na opakowaniu. Ten czas waha się w zależności od producenta, zazwyczaj jest to 5-20 min. Nie należy stosować maski dłużej, niż jest napisane na opakowaniu. Na koniec zdejmujemy maskę, a serum, które zostało, delikatnie wmasowujemy w skórę i pozostawiamy do wchłonięcia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium