Kupuję Razem: 0,00 zł

Kolagen Verisol – wszystko o peptydach kolagenowych Verisol

1
Kolagen Verisol® – wszystko o peptydach kolagenowych Verisol®

Kolagen Verisol to zastrzeżona przez niemiecką firmę Gelita marka bioaktywnych peptydów kolagenowych, które zostały opracowane, aby poprawiać zdrowie oraz wygląd skóry, włosów i paznokci od wewnątrz. Poznaj rodzaje peptydów Verisol, ich działanie i badania, które potwierdzają skuteczność Verisolu.

Verisol to zarejestrowany znak towarowy, więc poprawny zapis marki wygląda tak: Verisol®. Aby ułatwić czytanie w artkule pomijamy znak ®.    

Czym jest kolagen Verisol?

Verisol to rodzaj hydrolizatu kolagenu pod zastrzeżoną nazwą handlową, zawierający specyficzne peptydy kolagenowe o określonej masie cząsteczkowej. To możliwe dzięki konkretnym, chronionym tajemnicą handlową parametrom procesu hydrolizy enzymatycznej, którą przechodzi użyty surowiec i zastosowaniu surowca wysokiej jakości.

Rodzaje peptydów kolagenowych Verisol

Z czego jest produkowany kolagen Verisol®? W zależności od rodzaju peptydów jest to źródło wieprzowe, rybne albo wołowe.

 • Verisol P (Porcine Collagen Peptides) – źródło wieprzowe – średnio 2000 Da,
 • Marine Verisol, Verisol F (Fish Collagen Peptides) – źródło rybne – co najmniej 45% peptydów o masie cząsteczkowej od 600 do 1200 Da.
 • Verisol (Bovine Collagen Peptides) – źródło wołowe – 90% peptydów o masie cząsteczkowej poniżej 3500 Da.

Jak działają peptydy kolagenowe Verisol?

Synteza kolagenu Verisol wplyw peptydow sygnalowych

 1. Komórki fibroblastów w skórze rozpoznają specyficzne peptydy sygnałowe Verisol jako nadmierny rozkład własnego kolagenu w skórze. Jest to bodziec potrzebny fibroblastom do zwiększenia swojej aktywności metabolicznej. Rezultatem jest większa i szybsza synteza nowego kolagenu skórnego i wszystkich innych białek macierzy zewnątrzkomórkowej, równoważąca to, co zostało utracone w wyniku starzenia się i wpływów środowiska.
 2. Drugi mechanizm działania Verisolu to dostarczenie typowych dla kolagenu aminokwasów jako cennego budulca dla organizmu.

Efekty działania kolagenu Verisol

Konsumenci stosujący produkty na bazie Verisol mogą cieszyć się jędrniejszą i gładszą skórą, mniejszą liczbą zmarszczek, zmniejszonym cellulitem oraz mocniejszymi paznokciami i włosami. Wyniki zwykle pojawiają się po kilku tygodniach codziennego spożycia.

Suplementacja Verisol korzystnie wpływa na macierz zewnątrzkomórkową skóry i może pomóc w redukcji cellulitu. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku suplementów na cellulit, które działają głównie na tkankę tłuszczową lub mikrokrążenie, Verisol bezpośrednio stymuluje tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej w skórze.

Producent Veirsolu, Gelita jako pierwszy przeprowadził opublikowane, recenzowane badanie, które wyraźnie wykazuje pozytywny wpływ suplementacji kolagenem na strukturę włosów.

W badaniach wykazano, że suplementacja Verisol spowodowała przyspieszenie tempa wzrostu paznokci i zmniejszenie częstotliwości łamania się paznokci.

NAJBARDZIEJ SKUTECZNE KOLAGENY NA STAWY I NA URODĘ:

RANKING KOLAGENÓW DO PICIA

RANKING KOLAGENÓW NA STAWY

Badania i dowody naukowe na działanie kolagenu Verisol

Szereg badań naukowych potwierdza pozytywny wpływ suplementacji peptydami kolagenowymi Verisol różnych typów na kondycję skóry, włosów i paznokci.

 • Verisol przebadano na 69 kobietach w wieku od 35 do 55 lat. Wykazano, że suplementacja Verisol prowadzi do znacznie większej elastyczności skóry w porównaniu z przyjmowaniem placebo. Efekt ten można było zmierzyć już po 4 tygodniach i utrzymywał się po 8 tygodniach suplementacji. Po kolejnych 4 tygodniach od ostatniego spożycia produktu grupa Verisol nadal wykazywała wyższy poziom elastyczności skóry w porównaniu do grupy placebo.
 • Badanie kontrolowane placebo z udziałem ponad 100 kobiet w wieku od 45 do 65 lat pokazuje, że doustne podanie Verisol (2,5 g/dzień) znacząco redukuje zmarszczki już po 4 tygodniach i prowadzi do zwiększonego tworzenia się prokolagenu w skórze.

Kolagen Verisol zwiększa ilość prokolagenu w skórze i poprawia jej elastyczność wykres z badań

WYKRES 1: VERISOL ZNACZĄCO ZWIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ SKÓRY JUŻ PO 4 TYGODNIACH (DAWKA 2,5 G / DZIEŃ). 

WYKRES 2: VERISOL ZNACZĄCO ZWIĘKSZA GORMADZENIE SIĘ PROKOLAGENU TYPU 1 W SKÓRZE. 

 • W randomizowanym, kontrolowanym placebo badaniu oceniano wpływ suplementacji morskim kolagenem marine Verisol (Verisol F) na 76 kobiet rasy azjatyckiej i kaukaskiej w wieku od 50 do 75 lat. Uczestnicy przyjmowali dzienną dawkę 5 g morskiego Verisol lub placebo przez 8 tygodni, po czym następowała 4-tygodniowa faza wypłukiwania. W badaniu wykazano, że suplementacja Verisol znacząco poprawiła elastyczność skóry po 4 tygodniach, a po 8 tygodniach zmiana była jeszcze bardziej widoczna. Także po 8 tygodniach znacząco zmniejszyły się zmarszczki wokół oczu w porównaniu do placebo. Korzystne działanie Verisol utrzymywało się przez cały okres wymywania, a analiza potwierdziła korzystny wpływ suplementacji Marine Verisol niezależnie od pochodzenia etnicznego. 
 • Randomizowane, kontrolowane badanie 97 kobiet wykazało, że dzienna dawka 2,5 g peptydów kolagenu o masie cząsteczkowej 2000 Da ma pozytywny wpływ na kobiety dotknięte umiarkowanym cellulitem. Oprócz znacznej poprawy w zakresie cellulitu, wyniki wykazały również znaczne zmniejszenie falistości skóry ud oraz wzmocnienie gęstości skóry właściwej.

Badania udowadniają że kolagen Verisol pomaga na cellulit na skórze ud wykres z badań

WYKRES 1: VERISOL JUŻ PO 6 MIESIĄCACH WYRAŹNIE ZMNIEJSZA FALOWANIE SKÓRY. 

WYKRES 2: VERISOL ZNACZĄCO ZWIĘKSZA GĘSTOŚĆ SKÓRY PO 6 MIESIĄCACH. 

 • Randomizowane, kontrolowane placebo badanie sprawdzało wpływ Verisol na grubość włosów – 44 kobiety w wieku od 39 do 75 lat przez 16 tygodni suplementowały 2,5 g Verisol dziennie lub placebo. Stosowanie Verisol spowodowało statystycznie istotny wzrost grubości włosów, podczas gdy w grupie placebo zaobserwowano nieznaczny spadek.
 • W otwartym badaniu 25 uczestników przyjmowało 2,5 g peptydów kolagenu Verisol raz dziennie przez 24 tygodnie. Badanie wykazało, że kuracja bioaktywnymi peptydami kolagenowymi spowodowała wzrost tempa wzrostu paznokci o 12% i zmniejszenie o 42% częstotliwości łamania się paznokci. Ponadto 64% uczestników osiągnęło ogólną poprawę kliniczną w zakresie łamliwych paznokci, a 88% uczestników doświadczyło poprawy 4 tygodnie po zabiegu. Większość uczestniczek (80%) zgodziła się, że zastosowanie BCP poprawiło wygląd ich paznokci i była w pełni usatysfakcjonowana efektem zabiegu.

Badania pokazujące jak kolagen Verisol wpływa na stan włosów i paznokci wykres

WYKRES 1: VERISOL ZNACZĄCO PRZYSPIESZA WZROST PAZNOKCI. 

WYKRES 2: VERISOL ZWIĘKSZA GRUBOŚĆ WŁOSÓW, CO JEST KLUCZOWYM ASPEKTEM POPRAWY ICH STRUKTURY I WYGLĄDU. 

Popularne produkty z kolagenem Verisol 

Peptydy kolagenowe Verisol są dostępne w różnych formach suplementów, takich jak proszki, kapsułki czy nawet napoje funkcjonalne. Ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do poprawy wyglądu skóry, ale również do wsparcia zdrowia stawów i kości, co czyni je ważnym elementem w dietach osób aktywnych fizycznie oraz seniorów.

Collarose Fish AllDeynn to produkt zawierający Verisol F (Marine), czyli peptydy kolagenu rybiego. 

 

Collarose AllDeynn zawiera w składzie oryginalny Verisol, którego źródłem jest bydło karmione trawą i hodowane na pastwiskach.

 

Reme Kolagenowa Formuła Piękna zawiera bydlęcy Verisol. 

 

Doppelherz system, KOLLAGEN BEAUTY ma w składzie peptydy Verisol z bydła. 

 

Inne produkty z VERISOLem

 • Bene Vobis Kolagen VERISOL® F
 • FutuNatura Kolagen VERISOL®
 • Medverita Kolagen Rybi Verisol® F
 • La Prime Verisol Kolagen
 • Collagen WOMEN Pharmovit 
 • Collagen MEN Pharmovit

NA KTÓRYM MIEJSCU W RANKINACH NAJEPSZYCH KOLAGENÓW SĄ PREPARARTY Z PEPTYDAMI VERISOL? SPRAWDŹ!

RANKING KOLAGENÓW DO PICIA

RANKING KOLAGENÓW NA STAWY

Źródła

 • Proksch E, Segger D, Degwert J, Schunck M, Zague V, Oesser S. Oral supplementation of specific collagen peptides has beneficial effects on human skin physiology: a double-blind, placebo-controlled study. Skin Pharmacol Physiol. 2014;27(1):47-55. doi: 10.1159/000351376. Epub 2013 Aug 14. PMID: 23949208
 • Schunck M, Zague V, Oesser S, Proksch E. Dietary Supplementation with Specific Collagen Peptides Has a Body Mass Index-Dependent Beneficial Effect on Cellulite Morphology. J Med Food. 2015 Dec;18(12):1340-8. doi: 10.1089/jmf.2015.0022. Epub 2015 Nov 12. PMID: 26561784; PMCID: PMC4685482.
 • Hexsel D, Zague V, Schunck M, Siega C, Camozzato FO, Oesser S. Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails. J Cosmet Dermatol. 2017 Dec;16(4):520-526. doi: 10.1111/jocd.12393. Epub 2017 Aug 8. PMID: 28786550.
 • OESSER, Steffen; SCHUNK, M.; PROKSCH, E. Positive effect of fish-derived Bioactive Collagen Peptides on skin health. International Journal on Nutraceuticals, Functional Foods and Novel Foods, 2020.
 • OESSER, Steffen. The oral intake of specific Bioactive Collagen Peptides has a positive effect on hair thickness. International Journal on Nutraceuticals, Functional Foods and Novel Foods, 2020.

 

 

Komentarze do wpisu (1)

5 grudnia 2023

Rybi Verisol najlepszy kolagen, polecam tabletki i proszek z Verisole.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium