Kupuję Razem: 0,00 zł

Kolagen Naticol – wszystko o kolagenie Naticol

2
Kolagen Naticol® – wszystko o kolagenie Naticol®

Naticol to hydrolizat kolagenu rybiego wyprodukowany przez francuską firmę Weishardt Group ze skór rybich w procesie hydrolizy enzymatycznej. Poznaj rodzaje peptydów kolagenowych Naticol, ich działanie i badania, które potwierdzają skuteczność Naticolu. 

Naticol to zarejestrowany znak towarowy, więc poprawny zapis marki wygląda tak: Naticol®. Aby ułatwić czytanie w artkule pomijamy znak ®.    

Czym jest kolagen Naticol?

Naticol to gama peptydów kolagenu morskiego pochodzenia naturalnego. Naticol zawiera głównie kolagen typu I i III, w tym kolagenowe dipeptydy i tripeptydy. Jest produkowany w Europie z wysokiej jakości skór rybich w procesie hydrolizy enzymatycznej. 

Rodzaje peptydów kolagenowych Naticol

 • Naticol 1000 – niska masa cząsteczkowa poniżej 2000 Da, drobny proszek, mała lepkość.
 • Naticol 4000 – średnia masa cząsteczkowa średnio 4000 Da, drobny proszek, mała lepkość.
 • Naticol BPMG – niska masa cząsteczkowa poniżej 2000 Da, do zastosowania w żywności i kosmetykach.
 • Naticol HPMG – średnia masa cząsteczkowa średnio 4000 Da, do zastosowania w żywności i kosmetykach.

Naticol posiada certyfikaty Halal, Kosher, RSE oraz FSSC 22200. Jest wolny od GMO i konserwantów.

Efekty działania kolagenu Naticol

Wiele korzyści płynących ze stosowania Naticolu zostało udowodnionych naukowo. Peptydy kolagenu Naticol utrzymują młody wygląd skóry, a także przyczyniają się do komfortu stawów, komfortu jelit i utrzymania sprawności fizycznej.

NAJBARDZIEJ SKUTECZNE KOLAGENY NA STAWY I NA URODĘ:

RANKING KOLAGENÓW DO PICIA

RANKING KOLAGENÓW NA STAWY

Badania i dowody naukowe na działanie kolagenu Naticol

Działanie Naticol zostało potwierdzone badaniami naukowymi przeprowadzonymi w dziedzinach piękno skóry (2 badania kliniczne), sport, zdrowie stawów i kontrola wagi.

 • W podwójnie ślepym, randomizowanym badaniu klinicznym z kontrolą placebo w Centrum Farmakologii Klinicznej Stosowanej do Dermatologii w Nicei wzięło udział 60. kobiet w wieku 46-69 lat z oznakami starzenia się skóry na twarzy. Uczestnicy zostali losowo przydzieleni do codziennego przyjmowania dawki jednego z hydrolizatów kolagenu (Naticol BPMG, Naticol HPMG i Naticol 1000. Badano biomechanikę skóry, nawilżenie i wizualną ocenę zmarszczek w okolicach oczu. Badanie przeprowadzono po 4 i 8 tygodniach kuracji 5 g Naticolu. Wykorzystano również kwestionariusz satysfakcji pacjenta i globalną ocenę skuteczności badacza (IGEA). Biomechanika skóry wskazała na istotną poprawę jędrności skóry dla hydrolizatów kolagenu w porównaniu z placebo, zwłaszcza dla Naticol HPMG. Zaobserwowano również wzrost ogólnej elastyczności skóry dla Naticol 1000 i Naticol HPMG, na brzuchu. Potwierdzono to znaczącym zmniejszeniem oceny zmarszczek w okolicach oczu po 8 tygodniach kuracji zarówno dla Naticol 1000 i Naticol HPMG. Najlepsze wyniki dotyczyły Naticol HPMG.
 • W podwójnie ślepych, kontrolowanych placebo badaniach pilotażowych wzięło udział 30 dorosłych (20 w grupie badawczej; 10 w grupie placebo), którzy codziennie przez 8 tygodni spożywali 10 g saszetkę Naticol. Wyniki pokazały, że codzienne doustne dawki peptydów kolagenu rybiego Naticol u zdrowych osób z artrozą ChZS kolana mają potencjał zmniejszenia bólu, poprawy jakości życia i poprawy funkcji ciała.
 • W badaniu z użyciem modeli komórkowych i zwierzęcych z 2022 roku sprawdzono, czy Naticol może hamować fotostarzenie się i stres oksydacyjny skóry narażonej na ciągłe promieniowanie ultrafioletowe B (UVB). Ekspozycja na UVB, prowadzi do suchej skóry, zmarszczek i melanogenezy. W badaniu stwierdzono, że kolagen Naticol poprawił nawilżenie skóry poprzez czynniki związane z syntezą kwasu hialuronowego i ceramidów w komórkach HaCaT oraz komórkach narażonych na promieniowanie UVB. Ponadto kolagen Naticol hamował powstawanie zmarszczek w komórkach narażonych na UVB, a także ograniczył melanogenezę w komórkach napromieniowanych UVB.
 • W szpitalu w Cork na oddziale reumatologii sprawdzono wyniki suplementacji przez okres 24 tygodni 15 gram kolagenu rybiego Naticol. Wyniki tego badania przeprowadzonego na 28 osobach wykazały, że regularne spożywanie kolagenu Naticol wspiera sprawność fizyczną organizmu poprzez zwiększanie masy mięśniowej ciała.
 • W badaniach przeprowadzonych przez National Medical Research Institute we Francji wykazano, że suplementacja kolagenu rybiego Naticol może mieć pozytywny wpływ na kontrolę masę ciała, dzięki wsparciu prawidłowego poziomu glukozy i cholesterolu we krwi.

Popularne produkty z kolagenem Naticol

Kolagen Naticol, jako jeden z czołowych markowych hydrolizatów kolagenu dostępnych na rynku, jest dostępny w formie proszku, który producenci włączają do kompleksów suplementacyjnych na urodę i zdrowe stawy.

FlexEmpire, numer 1 rankingu kolagenów na stawy zawiera dwie formy kolagenu, w tym peptydy kolagenu rybiego Naticol ze skór rybich. 

 

Beautamine Collagen Drink ma w składzie 5 g kolagenu Naticol ze skór rybich w dziennej dawce. 

 

Artroflex Stawy i Kości 90 vege kaps. to kolagen w kapsułkach z kolagenem hydrolizowanym Naticol 120 mg w 1 kapsułce, 360 mg w dziennej porcji. 

 

 

NA KTÓRYM MIEJSCU W RANKINACH NAJEPSZYCH KOLAGENÓW SĄ PREPARARTY Z PEPTYDAMI NATICOL? SPRAWDŹ!

RANKING KOLAGENÓW DO PICIA

RANKING KOLAGENÓW NA STAWY

Inne produkty z kolagenem Naticol:

 • Włosy, Skóra, Paznokcie - Kolagen rybi Aura Herbalis
 • Noyo Skin
 • Kolagen rybi Class A Collagen Noble Health
 • FlexLip doustny żel liposmalny 
 • Wieczna Młodość, Twój cel to

Źródła:

 • Centre of Clinical Pharmacology Applied to Dermatology (CPCAD), L’Archet 2 Hospital, Nice, France;
 • Weishardt International, Rond-point Georges Jolimaitre BP259, 81305 Graulhet, France; 3. Service de Dermatologie, L’Archet 2 Hospital, Nice, France.
 • LACEY, SeÃ, et al. Effect Size Statistics to Inform an Exploratory Analysis of a Double-Blinded, Randomised, Placebo Controlled Pilot Clinical Study to Evaluate the Efficacy of Naticol®, Specific Fish Collagen Peptides to Alleviate Symptoms of Osteoarthritis in the Knee. Juniper Online Journal of Case Studies, 2019, 10.2: 30-37.
 • Lee M, Kim D, Park SH, Jung J, Cho W, Yu AR, Lee J. Fish Collagen Peptide (Naticol®) Protects the Skin from Dryness, Wrinkle Formation, and Melanogenesis Both In Vitro and In Vivo. Prev Nutr Food Sci. 2022 Dec 31;27(4):423-435. doi: 10.3746/pnf.2022.27.4.423. PMID: 36721753; PMCID: PMC9843708.

 

Komentarze do wpisu (2)

5 grudnia 2023

NAticol jest dobry na stawy. Polecam.

28 grudnia 2023

Brałam ten Naticol w kapsułkach na włosy skóre i paznokcie ale trochę mało tam było tego kolagenu, więc szukam czegoś lepszego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium